Królowa Pavlova – kilka słów o książce Masterchef Junior

Moda na gotowanie rozpoczęła się w naszym kraju kilka lat temu za sprawą programów promujących kulinaria. W końcu przyszedł też czas, aby sprawdzić umiejętności najmłodszych kucharzy i tak powstał program MasterChef Junior. Wszyscy byliśmy zafascynowani, co potrafią wyczarować w kuchni dzieci. W wielu pociechach zakiełkowała też myśl o tym, aby samodzielnie lub z niewielką pomocą rodziców spróbować ugotować coś pysznego. Jest to teraz możliwe dzięki serii książek, które ukazują się po zakończeniu każdej edycji wspomnianego programu, a ich autorami są zwycięzcy danej serii.

Książka MasterChef Junior nie tylko dla małych kucharzy

W ręce moje i mojego synka wpadła akurat książka zwyciężczyni IV sezonu programu MasterChef Junior, czyli Pauliny Foremny. Większą część książki zajmują jej przepisy. Jednak w publikacji są też propozycje od innych uczestników programu.  Jednak to jeden z przepisów, który przedstawia Paulina, przykuł od razu uwagę mojego synka. Była to beza Pavlova. Początkowo miałam obawy przed przygotowywaniem na pierwszy ogień akurat tego deseru. Ale stwierdziłam, co tam. Jak spadać to z wysokiego konia i po przygotowaniu wszystkich składników zabraliśmy się za robienie bezy. Jak się okazało, wyszła pyszna i taka, jaka powinna być beza. Po prostu idealna 🙂 Jedyne co, to musiałam inaczej wyregulować temperaturę w piekarniku, ale jak wiadomo, każdy jest inny. Teraz w kolejce czeka przepis na lody, które wyglądają równie smakowicie jak beza. Później kto wie, może zabierzemy się za ptysie.

beza pavlova

Książka kierowana jest do najmłodszych pasjonatów kulinariów, którzy chcą przygotowywać dania, jak prawdziwy szef kuchni. Prosty sposób przedstawienia przepisów pozwala na sprawne przygotowanie dań przez dziecko. Stopień zróżnicowania przepisów pozwala zacząć od prostych pysznych przekąsek i napojów (np. koktajlu owocowego), a kończyć na bardzo wymagających jak wspomniana beza czy ptysie. Trudniejsze przepisy są nie tylko opisane, ale także zilustrowane zdjęciami, na których jest przedstawione krok po kroku, co zrobić.

W dalszej książki MasterChef Junior znajdują się przepisy pozostałych uczestników programu. Pokrótce przedstawione zostały także ich sylwetki.

W publikacji znajduje się także sporo zdjęć z programu MasterChef Junior.

Książka jest dobrą propozycją dla dzieci, które chcą spróbować samodzielnie przygotować dania i interesują się kulinariami. Podejrzewam, że również niejeden dorosły zainspiruje się tą książką i wraz ze swoją pociechą stworzy coś naprawdę wyjątkowego i bardzo pysznego.

Królowa Pavlova – deser, w którym się zakochałam

[Aktualizacja tekstu] Od momentu przygotowania tego tekstu i pierwszej pierwszej bezy z tego przepisu minęło już trochę czasu i kilka kolejnych deserów powstało. Możesz zobaczyć je na zdjęciach dołączonych do artykułu. Ten deser z jednej strony ma prosty skład, ale z drugiej, dekoracja sprawia, że jest naprawdę zjawiskowy i godny królewskich stołów.

pavlova pavlova