Zula i rozgniewany las – Co to będzie?!

Natasza Socha powraca z nową dawką przygód Zuli i jej przyjaciół. Tym razem szata graficzna książki utrzymana jest w odcieniach zieleni. I już to dużo mówi o tym, o czym jest ta opowieść. Zula i rozgniewany las mówi bowiem o przyrodzie i o tym, jak to się ona zbuntowała…

Gdzie ta wiosna?

W Poziomkowie wszyscy wypatrują już pierwszych oznak wiosny, gdyż każdy pragnie odrobiny słońca i pięknie rozbudzającej się przyrody wokół siebie. Jednak jak się okazuje nie pojawiają się przebiśniegi, jemioła nie kwitnie, a ptaki nie śpiewają… Co może być tego przyczyną? Co dziwne, również rośliny domowe marnieją i nie można ich odratować. Tym razem przed Zulą, jej ciotkami i coraz liczniejszymi przyjaciółmi nie lada zadanie. Muszą dowiedzieć się, co tak naprawdę dzieje się z przyrodą. Czy uda im się znaleźć rozwiązanie tej zagadki? I najważniejsze, czy w końcu przyroda obudzi się do życia i nadejdzie wiosna?

Na pomoc przyrodzie

W książkach o przygodach Zuli często umieszczone są ciekawostki i poruszane są ważne tematy. Tym razem autorka postanowiła przybliżyć nam temat dbania o nasze środowisko. Z jednej strony coraz więcej osób ma świadomość tego, jak ważne jest chronienie przyrody. Z drugiej jednak, nadal za mało dbamy o świat, który nas otacza. Praktycznie na każdym kroku możemy zobaczyć śmieci walające się na ulicach, w parkach czy w lasach. Również na plażowicze potrafią po sobie zostawić niezły bałagan. A wystarczy odrobina dobrej woli, by to zmienić.

Podobnie jak pozostałe książki z serii, tak i ta jest napisana przystępnym dla dzieci językiem. Przygody Zuli prezentują się naprawdę fantastycznie i jak zawsze jest w nich dużo śmiechu, trochę powagi i odrobinę dreszczyku. Fani autorki będą zadowoleni po lekturze.

Oczywiście cała opowieść okraszona jest cudownymi ilustracjami, których autorką jest Agnieszka Antonowicz.