Niesamowity wszechświat

Kiedy patrzymy w gwiazdy pragniemy, aby spełniły się nasze najskrytsze marzenia. Niektórzy z nas myślą o przeszłości lub przeszłości. A jeszcze inni szukają dowodów na istnienie życia poza naszą planetą. Wszechświat fascynował ludzi już od najdawniejszych lat. Przecież to starożytni odkryli planety i nadali nazwy pierwszym gwiazdozbiorom. Dzisiaj nasza wiedza o wszechświecie jest o wiele szersza. Zaś możliwości obserwacji gwiazd czy planet o wiele większe i szerzej dostępne.

Małymi światełkami pojawiającymi się na niebie często interesują się również dzieci. Dlatego warto sięgać po publikacje, które pomogą wyjaśnić im, czym są gwiazdy i planety, ale także opowiedzieć o innych ciekawostkach związanych z wszechświatem. Jedną z takich książek jest Niesamowity wszechświat, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Fascynujący wszechświat

Książka Karoliny Bąkowskiej z ilustracjami Asi Gwis to kompendium wiedzy dla małych pasjonatów wszystkiego co wiąże się ze wszechświatem. Wyjaśnione są tutaj w przystępny i ciekawy sposób wszelkie ważne kwestie związane z kosmosem. Praktycznie na każdej stronie można odczuć wyraźnie to, że dla autorki książki wszechświat jest czymś wyjątkowym i potrafi o nim opowiadać z prawdziwą pasją, co istotne, w sposób dostosowany dla dzieci. Książka wyjaśnia wiele rzeczy, ale także rozbudza ciekawość do dalszych poszukiwań.

W publikacji znajdziemy między innymi informacje, w jaki sposób możemy obserwować niebo, a także, co na nim się znajduje – czym dokładnie są jasne punkty, które dostrzeżemy gołym okiem lub przy pomocy teleskopu. Są też poruszone kwestie tego, dlaczego rok czy doba mają taką, a nie inną długość. W czasie czytania poznamy również najważniejsze osoby, którym zawdzięczamy dzisiejszy poziom wiedzy o wszechświecie.

Jest to świetna publikacja, która rozbudzi ciekawość wszechświata nie tylko w dzieciach, sama ją chętnie podczytuje, gdy mam czas. Gorąco polecam do wspólnego czytania i oglądania.