100 głupich porównań dla bystrzaków

Kto w domu ma małego bystrzaka ręka do góry! Dzieci nieustannie zadają pytania. Często są one zadziwiające dla dorosłych. Niekiedy nawet pada określenie głupie. Ale jak mówi stare porzekadło, nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. A co z głupimi porównaniami? 100 głupich porównań dla bystrzaków to nowa książka autorów przezabawnej i pouczającej książki 100 głupich pytań dla bystrzaków, która również ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Co jest głupie, a co nie?

Kto decyduje o tym, co jest głupie, a co nie? W większości przypadków to my, dorośli narzucamy swoje zdanie dzieciom. Jednak dla nich wiele pojęć jest abstrakcyjnych i trudnych do zrozumienia. To właśnie dlatego w ich głowach rodzi się wiele pytań, na które szukają nieustannie odpowiedzi. Jednak my dorośli nie zawsze wiemy, jak pewne kwestie dzieciom wyjaśnić. Sięgamy po różne porównania i zagadnienia, które niestety mało rozjaśniają w młodych głowach. Dlatego takie książki jak 100 głupich porównań dla bystrzaków to wybawienie dla każdej osoby, która ma okazję odpowiadać na dziecięce pytania.

W publikacji tej znajdują się wyjaśnienia kwestii związanych z różnymi dziedzinami naszego życia, nawet tymi, wydawać by się mogło bardzo intymnymi jak np. siusianie czy wstrętnych jak np. ślinienie się. Wszystkie informacje podane są w formie wyrywkowych ciekawostek i dodatkowo okraszone zabawnymi ilustracjami. To sprawia, że tę książkę można czytać, jak się chce – po kolei lub wyrywkowo to, co akurat nas zainteresuje.

Książka ta jest skierowana do młodych czytelników. Jednak i dorośli znajdą tutaj wiele zadziwiających i ciekawych informacji dla siebie. Nie pozostaje nic, tylko czytać i sprawdzać, jakie to te porównania są – głupie, czy jednak mają w sobie coś mądrego.