Strażnik kruków – Christopher Skaife

Kruki to ptaki, które fascynują. Są piękne i niebezpieczne. Dlatego wokół nich narosło wiele mitów i legend. To one były ptakami Odyna o imionach Pamięć i Myśl (Monin i Hugin). Często kojarzone są ze śmiercią, zniszczeniem i nieszczęściem. Z nimi właśnie związana jest jedna z legend dotycząca trwałości Imperium Brytyjskiego. Dopóki będą zamieszkiwać w Tower of London, dopóty będzie trwać Imperium.

Życie wśród kruków

Autor książki Strażnik kruków – moje życie wśród kruków w Tower to jeden z Ravenmasterów, czyli właśnie strażników kruków. Są to osoby wyznaczone do opieki nad ptakami zamieszkującymi w Tower of London. Funkcja ta jest stosunkowo młoda, gdyż wcześniej na terenie Tower znajdowała się menażeria i to osoba odpowiadająca za nią opiekowała się również kurkami.

Christopher Skaife – strażnik kruków, przedstawia w książce swoje życie, takie jak wygląda na co dzień. Omówione są tutaj kwestie związane z ptakami ich indywidualnym charakterem, a także cechami wspólnymi dla całego gatunku. Autor wykazuje ogromną wiedzę na ich temat, mimo że nie jest specjalistą w tym zakresie. Jednak w jego wypowiedziach można znaleźć ogromną pasję i miłość do tego, co robi. Oprócz tego w książce przedstawiona jest historia strażników kruków w Tower oraz wiele ciekawostek związanych z tym miejscem.

Kruki z Tower – fascynująca opowieść

Wydawać by się mogło, że opowieść o krukach żyjących w wieży będzie nudna i monotematyczna. Jednak nic bardziej mylnego. Christopher Skaife, oprócz tego, że wprawnie opiekuje się krukami z Tower, to jeszcze ma doskonały dar snucia opowieści, niczym bard, który swymi historiami zachęca ludzi. Lekkość tekstu połączona z dużą dawką wiedzy i subtelnym humorem autora, sprawiają, że ta książka jest wyjątkowo przyjemna. Można w niej się zatopić jak w dobrej powieści. A to jest opowieść prawdziwa, bo napisana przez samo życie. Polecam dla wszystkich, którzy szukają ciekawej i nietuzinkowej książki, która mimo lekkości niesie za sobą wiedzę i wartość.