Zawodowcy w świecie zwierząt

Świat zwierząt jest niesamowity. Na każdym kroku możemy spotkać w nim prawdziwego zawodowca, a to kreatora mody, obserwatorkę czy prawdziwego króla. Wśród zwierząt znajdują się również lotnicy, tancerze i włamywacze. Jakim zwierzętom można przypisać te role? W nowej książce od Wydawnictwa Nasza Księgarnia można spotkać je wszystkie i jeszcze więcej. Kim są Zawodowcy w świecie zwierząt?

Fascynujące zwierzęta

Małe dzieci bardzo często uwielbiają różne zwierzęta, przytulają misie, oglądają bajki o kucykach i innych puchatych i wesołych stworzeniach. Warto wykorzystać ich zaciekawienie i pokazać coś więcej niż tylko stylizowane, animowane postaci, które często z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Jak zatem zapoznać dziecko ze światem dzikiej przyrody? Starszemu dziecku można pod nadzorem włączyć program przyrodniczy przeznaczony dla dzieci. Z młodszym można natomiast zasiąść z odpowiednią książką i opowiadać mu o tym, co się dzieje w królestwie zwierząt i jaką rolę pełni każde z przedstawionych stworzeń. Dużym ułatwieniem będzie skorzystanie z publikacji Zawodowcy w świecie zwierząt, która jest przeznaczona dla młodych czytelników i ich rodziców.

W książce przedstawionych jest kilkanaście najważniejszych środowisk, w których żyją zwierzęta. Możemy między innymi poznać specjalistów z bieguna północnego, wysp tropikalnych, prerii, lasu czy oceanicznych głębin. Każde środowisko na początku jest ogólnie przedstawione wraz ze zwierzętami, które w nim żyją. Na następnej stronie natomiast same zwierzęta się przedstawiają – mówią kim są wśród swoich pobratymców. Pod każdą ilustracją przedstawiającą wybrane zwierzę jest umieszczona również krótka notka na jego temat.

Miła dla oka oprawa graficzna zachęca do oglądania i czytania książki. Ilustracje są przystosowane do dziecięcego odbiorcy, jednak doskonale oddają charakter i najważniejsze cechy zwierząt. Duży format i twarda okładka sprawiają, że jest to ciekawa propozycja na prezent dla małego miłośnika zwierzęcych przygód.