Zostały po niej sekrety – Diane Chamberlain

W każdej rodzinie pojawiają się sekrety i niedopowiedzenia. Rodzina Maggie i Keitha należy do tych, gdzie piętrzyły się one przez lata. Tajemnice z przeszłości przeplatają się z sekretami teraźniejszości. Czy taka mieszanka wybuchowa pozwoli znaleźć bohaterom powieści Zostały po niej sekrety ukojenie? Czy wręcz przeciwnie, doprowadzi do wielkiej tragedii?

Sekrety Sary…

Sara wychodzi z domu i ślad po niej ginie. Zostają po niej same sekrety, które wpływają na życie jej syna – Keitha. Chłopak przed rokiem został ciężko poparzony w pożarze, za który odpowiada Maggie, jego przyrodnia siostra. Keith jest rozgoryczony i pełny gniewu. A teraz jeszcze musi radzić sobie sam. Jest zdany na pomoc swojej przyrodniej rodziny, w tym Maggie… Nagle w życiu dwóch młodych bohaterów pojawia się młoda, tajemnicza dziewczyna. Czy Sara się odnajdzie? Czy dwoje młodych ludzi znajdzie ukojenie w nowej dla nich rzeczywistości? Kim jest nowa dziewczyna w mieście i co nią kieruje? Tego dowiecie się w czasie pasjonującej lektury.

Kiedy ból rani duszę

Zostały po niej sekrety należy do książek, które jak się zacznie czytać, nie sposób odłożyć. Noc zarwana dla dokończenia jej czytania to chyba najlepsza rekomendacja. Powieść jest napisana w taki sposób, że nie można się od niej oderwać. Nic tutaj nie jest oczywiste, przez co budzi wiele skrajnych emocji. Autorka przedstawia tutaj przede wszystkim dwójkę młodych ludzi – Maggie i Keitha, których łączy wielka tragedia, a także czy tego chcą czy nie, więzy rodzinne. Każdy z nich odczuwa ból, ale taki ból, który przede wszystkim rani duszę. W przypadku Maggie wpędza ją w jeszcze większe poczucie winy, a w przypadku Keitha napędza jego nienawiść i rozgoryczenie. Dodatkowo mamy tutaj Sarę – matkę Keitha, która znika pozostawiając po sobie wiele tajemnic, a największą jest to, co się z nią stało, gdyż nikt nie wyobraża sobie tego, aby po prostu, od tak zostawiła swojego syna bez żadnej pomocy.

Akcja powieści toczy się w dwóch płaszczyznach czasowych – obecnie i w przeszłości. Dzięki czemu możemy stopniowo poznać wydarzenia, jakie doprowadziły do tragedii, czyli wielkiego pożaru.

Zostały po niej sekrety to kolejna powieść Diane Chamberlain, którą dosłownie połknęłam. Osoby lubiące tę autorkę na pewno się nie zawiodą sięgając po tę opowieść.