W świecie małp

O tym, jakie figle potrafią spłatać małpy pisali pięknie między innymi Jan Brzechwa i Aleksander Fredro. Tym razem przyszła poznać małpy z nieco innej strony. W książce Asi Gwis W świecie małp poznajemy bliżej te niezwykłe zwierzęta, poznać ich zwyczaje i miejsca, w jakich żyją.

W świecie małp

Autorka W świecie małp – Asia Gwis już nie raz pokazywała nam, jak ciekawy jest świat wokół nas. Wcześniej nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazały się cudowne publikacje o grzybach i jajach. W najnowszej książce odnajdziemy charakterystyczny styl ilustratorki. Tym razem zabiera nas ona do cudownego i niezwykle ciekawego świata małpiego rodu, który jest niezwykle zróżnicowany. Na kartach tej publikacji bliżej poznamy ogromne orangutany czy goryle, ale także zobaczymy najmniejsze małpki na świecie – pigmejki karłowate, których waga to zaledwie 100 g. Jednak autorka nie skupia się wyłącznie na przedstawieniu poszczególnych gatunków. Z książki można dowiedzieć się również więcej na temat tego, jak żyją małpy, jakie jest ich naturalne środowisko oraz zwyczaje. Zwraca również naszą uwagę na bardzo ważny i często poruszany w ostatnich latach temat – wycinanie drzew, które stanowią naturalne schronienie dla małp. W większości przypadków wycinka dokonywana jest pod uprawy oleju palmowego, który wykorzystywany jest w produkcji spożywczej.

Ciekawostki dla najmłodszych

Książka jest przystosowana do potrzeb małych czytelników. Formatem nawiązuje do książek serii Opowiem Ci mamo. Wydana jest w dużym formacie na sztywnych kartach. A ilość treści jest odpowiednio wyważona. Doskonale sprawdzi się dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają uroki tego, co daje obcowanie z książką. Publikacja jest tak przygotowana, że młodsze dzieci mogą ją samodzielnie oglądać lub „czytać” wraz z rodzicami. Nieco starsze dzieci mogą samodzielnie przeczytać podpisy do poszczególnych obrazków.

Jest to kolejna udana publikacja z Wydawnictwa Nasza Księgarnia, która podbije niejedno dziecięce serce.