Figiel i psikus – opowieść o dwóch chochlikach

Czy zastanawialiście się kiedyś, co chochliki robią na co dzień? Jeśli tak, to jedna z najnowszych książek Wydawnictwa Nasza Księgarnia po trochu odkrywa ich tajemnice. Za książkę Figiel i Psikus Burzliwe życie chochlików odpowiada duet – Wojciech Widłak i Elżbieta Wasiuczyńska, którzy stworzyli również Pana Kuleczkę.

Figiel i Psikus – dobrana para

W tej książce poznajemy dwa sympatyczne chochliki – Figla i Psikusa. Są to stworki niezwykle sympatyczne i wesołe. W książce znajduje się kilka opowiadań, w których towarzyszymy im między innymi w czasie zmagań w konkursie dobrego humoru czy w czasie przygotowywania mikstury na dobry humor. Jednak to tylko część z ich niesamowitych przygód. Co jeszcze spotka te sympatyczne stworki?

Chochlikowe życie

Jak się okazuje chochlikowe życie nie polega tylko na płataniu figli i psikusów. Czasami jest bardzo poważne, bo co ma począć chochlik, który ma niemoc i nie może wymyślić, żadnych żartów? Wówczas może liczyć na świeżo poznanego przyjaciela… Książka jest bardzo ciepłą i zabawną opowieścią. Właściwie to zbiór krótkich opowiadań, w których głównymi bohaterami są dwa tytułowe chochliki – Figiel i Psikus.

Lekkie opowieści sprawdzą się w czasie wspólnego czytania, ale z uwagi na duże litery nieco starsze dzieci poradzą sobie sprawnie z przeczytaniem opowiadań. Uzupełnieniem treści są cudowne ilustracje wykonane przez Elżbietę Wasiuczyńską.