Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt

Każdy z nas marzy o wyjątkowej przyjaźni, takiej do końca życia. Na dobre i na złe. Często jednak zapominamy, że przyjaźnie zdarzają się nie tylko w świecie ludzi, ale i także wśród zwierząt i rośliny, a także organizmów pierwotnych. Takie przyjaźnie nazywane są niekiedy symbiozą – dają obu stronom wymierne korzyści, szczególnie jeśli zachodzą pomiędzy dwoma różnymi gatunkami. O takich przyjaźniach ze świata zwierząt i roślin jest najnowsza książka Emilii Dziubak, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

 

Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt wydana jest w formacie podobnym do serii Opowiem Ci mamo… oraz Rok w … Duże karty wydrukowane są na grubym, sztywnym papierze, który wytrzyma nawet bardzo intensywne oglądanie. Przez książkę prowadzi nas kot imieniem Homer, który szuka idealnego przyjaciela dla siebie. Przedstawia nam różne rodzaje przyjaźni i wyjaśnia, na czym polega ich fenomen. Dowiemy się dużo o przyjaźniach zapewniających bezpieczeństwo, przyjaźniach z sąsiedztwa, a nawet takich, które przeradzają się w miłość. Na końcu książki czeka na małego czytelnika test pozwalający sprawdzić, jakim przyjacielem jest, a także to, co dzieci lubią najbardziej – labirynt do rozwiązania.

Cudowne ilustracje autorstwa Emilii Dziubak już z daleka przykuwają uwagę. Książka wyróżnia się nie tylko dużym formatem, ale także właśnie dobrze przygotowaną stroną graficzną. Jest to małe wydawnicze cudo, które powinno zagościć w biblioteczce każdego dziecka, które choć trochę interesuje się zwierzętami i otaczającym nas światem. Książka niesie ze sobą bardzo dużą wartość edukacyjną i pozwala rozbudzić w dziecku ciekawość oraz chęć poszukiwania informacji o zwierzętach i roślinach, a także o tym, co je łączy ze sobą.