Rafa Koralowa – Katarzyna Bajerowicz

Kiedy za oknem robi się coraz chłodniej, dni są szare i ponure, marzymy o tym, aby udać się w podróż, gdzieś w dalekie, ciepłe kraje. Jednak nie zawsze taka wycieczka jest możliwa. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką książkę, która pozwoli choć przez chwilę poczuć się, tak jakbyśmy faktycznie wyruszyli do odległych krain. Taką książką jest Rafa Koralowa opracowana przez Katarzynę Bajerowicz i wydana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Cudowna, podwodna podróż

Rafa koralowa to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie można podziwiać na ziemi. Niestety jest bardzo zagrożone. Dlatego warto wiedzieć, jak można ratować morskie życie nie tylko w rafie, ale także w każdym zbiorniku wodnym. Przede wszystkim nie możemy śmiecić, gdyż jest to zabójstwo dla stworzeń, które żyją w wodzie. O tym możemy przekonać się chociażby z jednej z rozkładówek z tej książki. Inne pokazują również piękno i różnorodność miejsca, jakim jest rafa koralowa. W książce spotkamy między innymi żółwiki, które ruszają w niebezpieczną drogę do swojego domu, czyli oceanu, a także wiele innych ciekawych, czasami dziwnych stworzeń.

Wiedza i zabawa – to jest to!

Na każdej ze stron autorka ukryła nie tylko wiele żyjątek morskich, ale także zagadki dla najmłodszych czytelników. Dzieci w czasie oglądania i czytania książki mogą policzyć żółwie czy odszukać konkretne zwierzęta na obrazkach. Oprócz tego są też rozkładówki, które przekazują wiele cennych informacji dotyczących podwodnego życia.

Książka może stać się też ciekawą inspiracją dla dalszych zabaw z dziećmi. Są tutaj pokazane sposoby na szybkie i niedrogie stworzenie makiety podwodnego świata. Do tego możemy wykorzystać wiele przedmiotów, które bez problemu znajdziemy w naszym domu, np. rolki po ręcznikach papierowych, czy opakowania po słodyczach.

Książka przypadnie do gustu młodszym dzieciom – szczególnie w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.