Dobranocki na gwiazdkę

Do świąt wprawdzie jeszcze trochę czasu zostało, jednak w księgarniach pojawia się coraz więcej wydawnictw stworzonych z myślą właśnie o okresie zimowo-świątecznym. Jedną z takich książek są Dobranocki na gwiazdkę Wydawnictwa Nasza Księgarnia, które stylistyką nawiązują do książki Dobranocki na pogodę i niepogodę, o której pisałam jakiś czas temu.

Cudowne opowieści na święta

Opowieści na gwiazdkę zawierają aż 11 historii napisanych specjalnie na święta. Każda z nich jest inna. Jest nieco zadziorna opowieść o Klubie Niegrzecznych Dziewczynek, refleksyjna Wigilia Florentyny i pełna humoru i odrobiny przyjemnej nutki dreszczyku Naleśniki św. Mikołaja. Podobnie jak we wcześniejszych Dobranockach, tak i tutaj znajdziemy opowiadania różnych autorów. Za opowieści na dobranoc odpowiedzialni są między innymi: Paweł Beręsweicz, Justyna Bednarek, Grażyna Bąkiewicz czy Manuela Gretkowska. Każda z tych historii jest pełna ciepła i świątecznej atmosfery, a także dobrze sprawdza się do czytania przed snem (mamy już to dobrze przetestowane).

Książkowy prezent na święta

Jeżeli chcecie sprezentować dla dziecka książkę na święta, to ta jest jedną z ciekawszych i ładniejszych propozycji o tej tematyce. Oprócz ciekawych tekstów zwraca na siebie uwagę oprawą graficzną. Twarda oprawa i grube strony sprawią, że ta książka umili niejedne świąteczne wieczory. Dodatkowo zachwycają również ilustracje autorstwa Ewy Beniak-Hamerskiej, które idealnie podkreślają charakter wszystkich opowieści.