Zula i tajemnica Arlety Makaron

Zula już na dobre wpisała się do świata polskiej literatury dziecięcej. W nowej części powraca wraz ze swoimi przyjaciółmi. Czekają ją nowe znajomości i przygody. Jesteście ciekawi czy rozwiązana zostanie Tajemnica Arlety Makaron?

Co ukrywa Arleta Makaron?

Arleta Makaron to nauczycielka Zuli i jej przyjaciół Kajtka i Maksa. Nieco lepiej poznajemy ją już w pierwszej części serii – Zula i porwanie kropka, gdzie dziewczynka wraz z przyjaciółmi musiała odszukać zaginionego pieska nauczycielki. Już wtedy kobieta wydała się dość tajemniczą osobą i właśnie w najnowszym tomie możemy dowiedzieć się o niej nieco więcej. Jednak nic więcej nie mogę zdradzić, gdyż napisałabym zbyt wiele o fabule książki. Jednak, jak już poznacie tę tajemnicę, będziecie zaskoczeni.

Nowy uczeń

Jednak tajemnica Arlety Makaron to nie jedyny wątek w tej opowieści. Do klasy Zuli dołącza nowy uczeń – Leander, który przeprowadził się do Poziomkowa wraz ze swoją mamą. Oboje zamieszkali u dziadka chłopca. Czy Leander dołączy do grupy znanych nam już przyjaciół, czy wręcz przeciwnie, nie będzie chciał się z nimi kolegować?

Kolejne przygody, kolejna dobra książka

Natasza Socha po raz kolejny przygotowała ciekawą opowieść dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Jest tutaj odpowiednia doza zabawy, nieco grozy i dobry humor. Jest także wiele ciepła i nauki, którą można wyciągnąć czytając między wierszami. Oprócz ciekawej zagadki Arlety Makaron, autorka opisuje zachowanie chłopca, który jest nowy w grupie i potrzebuje akceptacji oraz pomocy, mimo że nie chce się do tego przyznać. Pokazuje też, jak warto postąpić w takiej sytuacji.

Jest to dobra rozrywka dla małych i dużych fanów twórczości Nataszy Sochy. Zapowiedziany już został kolejny tom przygód Zuli z nowymi bohaterami, których poznajemy w tej części. Co tym razem czeka na małą czarodziejkę, jej ciotki i grupę przyjaciół. Obyśmy dowiedzieli się tego jak najszybciej.