Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków

Motyle – piękne i kruche istoty, które ubarwiają nasz świat. Jedne są niewielkie, inne mają rozpiętość skrzydeł porównywaną do średnicy talerza obiadowego. Jedne są jednobarwne, inne zachwycają feerią barw na swoich skrzydłach. Wszystkie są niesamowicie fascynujące. Mały atlas motyli to kolejna książka Ewy i Pawła Pawlaków, w której można się zakochać od pierwszego wejrzenia.

Co to za motyle?

Mały atlas motyli to książka, w której znajdziemy piękne owady, które żyją w naszych ogrodach i parkach. Takie, które możemy spotkać praktycznie na każdym kroku w okresie, gdy ubarwiają nasze okolice. Wśród opisanych gatunków są między innymi rusałka pawik, rusałka admirał, niepylak apollo czy paź królowej.

Przy każdym z opisywanych gatunków znajdziemy krótki opis motyla przygotowany przez autorów. Przy wielu z nich można przeczytać ciekawe refleksje.

Jednak tym, co naprawdę zachwyca w tej książce są cudowne ilustracje. To właśnie w nich można zakochać się od pierwszego. Cudownie kolorowe motyle przygotowane są z różnorodnych tkanin o najróżniejszych barwach i fakturach. To sprawia, że oglądając książkę chce się ich dotykać i „wyciągnąć” z książki.

Książka Mały atlas motyli jest wydana na grubych kartonowych kartach, obrazki są duże i wyraźne. Dlatego jeżeli chcecie zainteresować swoje dzieci otaczającym je światem, a także zaszczepić w nich ciekawość i miłość do przyrody, to jest to jedna z lepszych książek, aby ten proces rozpocząć.

Polecam również inne książki tych autorów, a w szczególności Szopięta Ewy Kozyry-Pawlak, które do tej pory z chęcią oglądamy i „miziamy” rysunki, mimo że książka jest już z nami od dwóch lat.