Krasnoludki – fakty, mity i głupoty

Czy Wy o tym wiecie, że krasnoludki chodzą po tym świecie? Każdy z nas zna je dobrze z bajek i baśni opowiadanych nam na dobranoc. Praktycznie w każdej kulturze występują te małe istoty pod różnymi nazwami. Ale jak naprawdę wygląda ich życie? Czy faktycznie chodzą w szpiczastych czapkach i co pod nimi ukrywają? Jakie mają codzienne rozrywki i troski? Na wiele z tych pytań odpowiedzi znajdziemy w książce Krasnoludki fakty mity głupoty autorstwa Macieja Szymanowicza.

Jak to jest z tymi krasnalami?

Książka Krasnoludki to kompendium wiedzy na temat tych niezwykle ciekawych istot, które od setek lat fascynują dzieci i dorosłych. Pierwsza część ma niemalże encyklopedyczny charakter – znajdziemy w niej najważniejsze informacje dotyczące budowy krasnoludków, ich rodzajów, a także np. środków komunikacji kraslanskiej jak chociażby niby ryba czy ślimochód. Dowiemy się również, skąd tak naprawdę biorą się krasnaludki. A jeśli jeszcze do tej pory nie wiedzie, jak rozpoznać prawdziwego krasnoludka, to z tej książki na pewno się tego dowiecie.

Na kolejnych kartach sprawdzimy między innymi to, jakie sporty trenują krasnoludki oraz będziemy uczestniczyć z nimi w kolejnej krasnaludkowej olimpiadzie, na której dzieje się bardzo dużo.

Spotkamy też krasnoludki w ich naturalnych środowiskach o różnych porach dnia. Sprawdzimy, co robią i w jaki sposób oddziałują na nasze ludzkie życie. Może w końcu rozwiąże się tajemnica poplątanych sznurowadeł, porozrzucanych klocków, które niecnie czekają na to, aż się na nie nadepnie oraz zagubionych skarpet.

Poznamy też wyjątkowego krasnoludka – Chochlika Drukarskiego. Podejrzewam, że to właśnie on jest odpowiedzialny za wszelkie literówki i błędy stylistyczne, które od czasu do czasu możemy znaleźć w różnorodnych publikacjach książkowych.

Dużo humoru dla każdego

Ta książka pokazuje krasnoludki z zupełnie innej strony niż do tej pory. Jej ogromnym atutem jest duża doza humoru, który zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Występuje tutaj zarówno humor słowny, jak i rysunkowy. Dodatkowo ilustracje, jakie znajdziemy w książce, cieszą oko i przykuwają uwagę już z daleka.

Jest to ciekawa publikacja dla najmłodszych czytelników (wydana na grubych kartach i w dużym formacie). Ale i dorośli czytający tę książkę ze swoimi pociechami będą na pewno zadowoleni z tak przyjemnej lektury.