Bodzio i Pulpet – Grzegorz Kasdepke

Każdy z nas w dzieciństwie miał niesamowite przygody, które wspomina z rozrzewnieniem. Bodzio i Pulpet – bohaterowie jednej z książek Grzegorza Kasdepke na pewno będą mieli co wspominać, szczególnie że co rusz na ich drodze stają kosmici…

Fantastyczna książka fantastyczna

Grzegorz Kasdepke to jeden z najpopularniejszych polskich autorów tworzących książki dla dzieci. Jedną z jego najpopularniejszych serii jest ta o przygodach detektywa Pozytywki, który skradł serce niejednego miłośnika zagadek i przygód. Ale teraz na scenę wchodzą Bodzio i Pulpet – dwaj przyjaciele ze szkolnej ławy, którzy co krok przeżywają bardzo niesamowite, wręcz fantastyczne przygody. Fantastyczne pod wieloma względami – są one wyjątkowe i dają chłopcom wiele radości, ale też związane są z wizytami kosmitów w ich okolicy…

Przygody nie z tej ziemi na warszawskiej Chomiczówce

Bodzio i Pulpet mieszkają na warszawskiej Chomiczówce i to właśnie tam dzieją się niezwykłe rzeczy. Jakie? A chociażby takie, że chłopcy zdecydowali się na nauczenie obcych prawidłowego poruszania się po warszawskich ulicach.

W książce przeplatają się wydarzenia, które mogłyby spotkać każde dziecko, a także takie, które mają miejsce jedynie wtedy, gdy włącza się nasza wyobraźnia i zaczyna działać na pełnych obrotach. To sprawia, że książka Bodzio i Pulpet przepełniona jest wieloma zabawnymi sytuacjami, a humor w niej spodoba się niejednemu małemu dziecku, które uwielbia przygody.

Ta książka różni się nieco od przygód detektywa Pozytywki, ale myślę, że przypadnie do gustu również miłośnikom sympatycznego właściciela agencji detektywistycznej Różowe Okulary.

W czasie czytania można się dobrze bawić. Starsze dzieci, dzięki dużym literom mogą już podejmować próby samodzielnego czytania tej książki. Z uwagi na to, że jest to zbiór krótkich opowiadań na pewno się nie znużą i nie zniechęcą do czytania. W końcu książka ukazała się w serii Poczytam Ci mamo, więc to doskonała okazja, aby to dzieci poczytały swoim rodzicom na dobranoc.