100 głupich pytań dla bystrzaków

Na początku każde z tych pytań może się wydawać głupie. Ale czy na pewno tak jest? Przecież każdy z nas chce wiedzieć wiele rzeczy o otaczającym nas świecie. I to właśnie dzięki pytaniom możemy uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas zagadnienia. W książce 100 głupich pytań dla bystrzaków uzyskamy odpowiedzi na najbardziej dziwne i zaskakujące pytania, które mogą zadać nam dzieci, a nawet sami się nad nimi zastanawiamy.

Nie ma głupich pytań…

Powszechnie mówi się, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Jednak często dzieci mogą usłyszeć, czemu ty cały czas zadajesz takie głupie pytania. A przecież nawet na najbardziej dziwne i pozornie niemądre pytania można udzielić rzeczowych i mądrych odpowiedzi, które zaspokoją ciekawość dziecka.

Jakie to są te „głupie” pytania? A chociażby takie, gdzie giną wszystkie skarpetki, dlaczego bardziej wolimy czekoladę od warzyw czy dlaczego samoloty latają, mimo że nie ruszają skrzydłami…

W książce 100 głupich pytań… możemy odnaleźć odpowiedzi na pytania praktycznie z każdej dziedziny naszego życia. Żadne z nich nie jest potraktowane marginalnie. Wręcz przeciwnie – odpowiedź dopracowana jest w najmniejszych szczegółach. Dzięki temu ciekawość nawet najbardziej dociekliwego dziecka, które po każdej odpowiedzi zadaje kolejne pytanie „a dlaczego” będzie zaspokojona.

Książka stworzona jest też z dużą dawką dobrego humoru, o czym mogą świadczyć chociażby ilustracje, które przygotowane zostały przez Roberta Frattiniego.