Poradnik spełniania marzeń

Każdy z nas ma marzenia – czasami uparcie dążymy do ich realizacji. Innym razem rezygnujemy z nich uważając, że są nie do spełnienia. Ale czy warto rezygnować z czegoś, co może uczynić nas szczęśliwym, a może nawet zmienić nasze życie i cały świat? Patrząc na losy reformatorów, wynalazców czy sportowców można powiedzieć sobie – warto podążać za marzeniami. Jednak co zrobić, kiedy już tracimy ostatnią nadzieję i nie wiemy, jak zrealizować nasze pragnienia?

Powiedz nam o czym marzysz, a my pomożemy to zrealizować

Bill Griffin, autor książki, to jednocześnie twórca aplikacji Crowdwish. Jej celem jest zachęcenie ludzi do realizacji swoich marzeń w realnym życiu. Obserwując to, co się dzieje w społeczności skupionej wokół stworzonej przez siebie aplikacji, Griffin wybrał najpopularniejsze życzenia, by przedstawić je w książce i podpowiedzieć, jak można je zrealizować.

99 życzeń

Książka The Wish oprócz krótkiego wstępu oraz opisanej historii Crowdwish, składa się z kart, na których przedstawionych zostało 99 najpopularniejszych życzeń z serwisu stworzonego przez Billa Griffina. Jakie to życzenia? Większość z nich jest bardzo prozaicznych i praktycznie każdy z nas może się z nimi identyfikować. O czym marzy tak wiele osób na całym świecie? O tym, żeby buty na obcasach były wygodniejsze, o niespodziankach, żeby nie poddawać się zbyt łatwo, żeby lepiej sobie radzić w związkach, czy też, żeby partner nie chrapał.

Pod każdym życzeniem jest określony stopień, w jakim jego spełnienie może przynieść szczęście. Jest ono także opatrzone krótkim, zabawnym komentarzem.

Książkę trudno zakwalifikować do konkretnej grupy. Najbliżej jej chyba do swego rodzaju poradnika, ciekawostki. I właśnie jako ciekawostkę można ją traktować, gdyż informacje tu przedstawione warto traktować z przymrużeniem oka. Jeżeli szukacie poradnika na poważnie, to ta książka nie spełni tych oczekiwań. Autor pokazuje tutaj, że do większości marzeń wystarczy jedynie odrobina samozaparcia i zastanowienia się nad sobą. Publikacja ta sprawdzi się bardziej, jako lekka lektura na plażę, kiedy chcemy odetchnąć od cięższych powieści lub po prostu czymś zająć nasz umysł.