Jak to działa – ciało człowieka

Dlaczego mam niebieskie oczy? Skąd się biorą dzieci? Gdzie trafia jedzenie, kiedy je zjemy? Czy Wy też słyszeliście te pytania od swoich dzieci? Zapewne niejednokrotnie. Seria pytań dotyczących naszego ciała pojawia się u dzieci w każdym wieku – czasem są to niewinne pytania, na które odpowiemy bez problemu, innym razem może zaskoczyć nas ich powaga. Dlatego pod ręką warto mieć odpowiednią pomoc, dostosowaną do wieku dziecka. Wiele odpowiedzi dotyczących ludzkiego ciała, podanych w lekkiej, ale jakże profesjonalnej formie znajdziemy w książce Jak to działa? Ciało człowieka z ilustracjami Nikoli Kucharskiej i tekstami Joanny Kończak i Katarzyny Piętka.

Klara poznaje sekrety ludzkiego ciała

Rezolutną Klarę, jej brata Karolka oraz ich dziadka Ignacego poznaliśmy już w poprzedniej książce z serii Jak to działa? Zwierzęta. Tam dziadek tłumaczył dzieciom, jak działają zwierzęta – co siedzi w ich głowach i dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej. Tym razem przyszła kolej na wytłumaczenie wnuczkom, w jaki sposób działa ciało człowieka. Przy okazji i my możemy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy.

Książka podzielona jest na pięć części. W każdej z nich dowiadujemy się wielu rzeczy o układach znajdujących się w ciele człowieka, dlaczego chorujemy, dlaczego mamy taki, a nie inny kolor włosów, czy też jak działają nasze mięśnie, kości, zmysły oraz mózg. Na końcu książki znajdziemy również informacje o zawodach związanych z medycyną oraz krótkie opisy inspirujących ludzi, którzy poczynili wielkie kroki milowe związane ze zrozumieniem i leczeniem ludzkiego ciała. W publikacji znajduje się również wiele informacji dotyczących zdrowego trybu życia.

O człowieku mądrze, lekko i z humorem

Wiedza przekazana w książce jest w pełni wartościowa. Forma jej przekazania jest dostosowana do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ilustracje, podobnie jak w poprzedniej części wykonała Nikola Kucharska, której kreskę bardzo lubię. Oprócz tekstów wyjaśniających zagadnienia związane z funkcjonowaniem ludzkiego ciała, znajdziemy tutaj również wyjaśnienia różnych związków frazeologicznych nawiązujących do ludzkiej anatomii np. mówić co ślina na język przyniesie, czy mieć muchy w nosie.