Absolutnie fantastyczne zabawy z liczbami

Kto zna serię Absolutnie fantastyczne… od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, ten wie, że jest to gwarancja świetnej zabawy na wiele godzin dla dzieci i dorosłych. Kto nie zna, ten powinien jak najszybciej nadrobić zaległości, gdyż oto światło dzienne ujrzała kolejna część – Absolutnie fantastyczne zabawy z liczbami.

Żonglowanie liczbami dla maluchów

Zabawa z liczbami – to brzmi dość poważnie. Jednak niech Was to nie zmyli. Ta zabawa jest naprawdę fantastyczna i zachwyci dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wydawnictwo zaznacza, że książka jest dla dzieci od 6 do 10 lat i myślę, że dzieci w tej grupie wiekowej bez problemu poradzą sobie z przygotowanymi przez autorów książki zadaniami.

A jest tu ich całkiem sporo, bo ponad 100, więc myślę, że każdy znajdzie coś, co przyciągnie jego uwagę. Są labirynty, kolorowanki, ukryte przedmioty i zgadywanki. Oczywiście wszystkie związane są z liczbami.

Wszystkie zadania są zróżnicowane pod względem trudności, tak by odpowiadać umiejętnościom dzieci w różnym wieku.

Matematyka na wesoło – to jest to

Szata graficzna książki utrzymana jest podobnej stylistyce, jak pozostałe części serii, więc miłośnicy tych książek, na pewno od razu ją rozpoznają na księgarskich półkach. Taki sposób przedstawienia zadań matematycznych i logicznych sprawia, że liczby przestają być tak straszne, a dziecko chętnie podejmuje próby rozwiązywania przygotowanych zadań. To z kolei zwiększa szansę na to, że w przyszłości o wiele łatwiej będzie mu przyswoić wiedzę z zakresu matematyki.