Co widzimy w gwiazdach?

Od początku ludzkości patrzymy z nadzieją ku gwiazdom. Chcieliśmy do nich dotrzeć, wznieść się ponad ziemię i poznać ich tajemnicę. Jednak możliwe to było dopiero na długo po tym, jak człowiek pojawił się na ziemi. Wcześniej wyobraźnia kazała nam tworzyć gwiazdozbiory oraz mity pozwalające na wyjaśnienie tego, co widzimy w gwiazdach. Przeważnie pojawiali się w nich bohaterowie, potwory, bóstwa i przedmioty codziennego użytku. W książce Co widzimy w gwiazdach. Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie znajdziemy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania dotyczące gwiazd.

Podróż przez kosmos

Autorka Co widzimy w gwiazdach zaprasza nas w wyjątkową podróż – podróż do gwiazd, w której możemy poznać ich wszystkie tajemnice. Zaczynamy od krótkiego wstępu i poznania naszego miejsca we wszechświecie, a później robi się już tylko coraz ciekawiej. Ruszamy ku konkretnym gwiazdozbiorom – tym nazwanym w starożytności i tym nowożytnym. Przy każdym z nich, w szczególności przy starożytnych gwiazdozbiorach jest opisane, co było inspiracją dla nadania akurat takiej nazwy grupie gwiazd.

Kiedy już poznamy wszystkie gwiazdozbiory udajemy się jeszcze dalej ku Drodze Mlecznej i wszystkim planetom, poznajemy także planetoidy, komety i meteory…

Podróż w stronę marzeń

Książka Co widzimy w gwiazdach to małe kompendium wiedz astronomicznej. Autorka w przystępny sposób podaje wiedzę dotyczącą kosmosu, co z pewnością zachęci nie jedno dziecko do zagłębienia tematu i kto wie, być może od tej książki rozpocznie się piękna przygoda z obserwowaniem nocnego nieba.

Dużą zaletą tej publikacji jest też jej strona graficzna. Piękne przedstawione gwiazdozbiory pobudzają wyobraźnie, a okładka migocze niczym gwiazdy zawieszone na nieboskłonie (niestety na zdjęciach nie widać tego efektu wyraźnie).

Najlepiej tę książkę oglądać nocą, gdzieś, gdzie od razu możemy podziwiać rozgwieżdżone niebo i szukać opisanych na kartach gwiazdozbiorów. Najlepiej, jeśli mamy dostęp do teleskopu, ale część z konstelacji gwiezdnych można bez problemu dostrzec gołym okiem. Będzie to na pewno niezapomniana przygoda dla dziecka i dla rodzica.