Panika w Egipcie – co to się dzieje?

Cóż to się dzieje? Kto wywołał taką panikę? W Egipcie panuje niepokój, a wszystko przez to, że ktoś dybie na życie jednego z największych faraonów wszech czasów – na życie Ramzesa II. Kto się ośmielił i dlaczego? Tego będziesz musiał się dowiedzieć sam, drogi kolego.

Życie faraona zagrożone – tylko Ty możesz mu pomóc!

Tym razem młody czytelnik będzie musiał się wcielić w rolę młodego Egipcjanina lub Egipcjanki. Dlatego na początku książki musimy wybrać swój strój, obuwie i fryzuję, aby jak najlepiej upodobnić się do dzieci, które dawniej żyły w Egipcie. Kolejnym krokiem będzie lekcja w szkole skrybów. Ale co to, zamiast lekcji nauki pisania hieroglifów, stary skryba przekazuje nam bardzo złą wiadomość. Spotkał spiskowca, który czyha na życie faraona. Niestety nie wie, kto to mógł być, gdyż postać była cała osłonięta szatą. Również jej twarz była dokładnie ukryta. Skryba powierza młodemu adeptowi ważne zadanie – to on będzie musiał rozwikłać tajemnicę spisku na życie faraona. A nie będzie to łatwe, bo podejrzanych jest aż czterech…

Jak to dawniej w Egipcie się żyło?

Książka Panika w Egipcie to propozycja przede wszystkim dla małych pasjonatów starożytności, ale i dla rodziców, którzy chcą zaszczepić w swoich dzieciach zainteresowanie najdawniejszą historią. Oprócz doskonale opracowanej intrygi – próby zamachu na życie faraona, autorzy przemycili w publikacji bardzo dużo cennej wiedzy dotyczącej codziennego życia w dawnym Egipcie. Dowiadujemy się między innymi, jakie bóstwa czczono dawniej, jak wyglądał strój egipski, czy też jak płacono za zakupy. Młody czytelnik „zwiedza” również wiele miejsc charakterystycznych dla dawnego Egiptu. W czasie czytania książki można zawitać między innymi w Dolinie Królowych, Świątyni, uczestniczyć w Święcie Opet, a także udać się do pałacu Ramzesa II.

Jeżeli zatem jesteś ciekawy, kto zaplanował tak niecny czyn, jakim jest zamach na najważniejszą osobę w starożytnym Egipcie – nie czekaj ani chwili dłużej, ruszaj na niesamowitą przygodę w czasie i przestrzeni.