Dobranocki na każdą pogodę i każdy humor

Czytanie dziecku na dobranoc to wspaniały zwyczaj, który warto podtrzymywać jak najdłużej. Nawet kiedy dziecko już podrośnie i czyta samodzielnie, to czytanie do snu sprawi mu ogromną przyjemność, ułatwi wyciszenie i zaśnięcie, a także rozwinie wyobraźnię, bo nie ma nic piękniejszego niż kolorowe sny po usłyszeniu cudowniej opowieści stworzonej specjalnie z myślą o czytaniu do poduszki. Takie właśnie opowieści znaleźć można w jednej z najnowszych książek, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia – Dobranocki na pogodę i niepogodę.

Czytanie jest dobre na każdą pogodę i na dobranoc

Codzienne powtarzanie tych samych rytuałów daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i pewność tego, co za chwilę może się stać. Dzięki temu jest ono spokojniejsze i łatwiej się uspokaja. Jest to szczególnie ważne przed snem, kiedy dziecko po całym dniu wyzwań, jakie stawia przed nim świat, powinno się wyciszyć, uspokoić i łatwo zasnąć. Kiedy dziecko jest bardzo małe, takim rytuałem jest codzienna kąpiel, picie mleka w ramionach mamy i długie tulenie. Warto też jak najszybciej wprowadzić rytuał czytania opowieści na dobranoc. Głos rodziców, a także innych bliskich dziecku osób uspokaja je, a czytane po cichu opowieści ułatwiają zaśnięcie.

My zaczynaliśmy czytanie od prostych bajeczek, które miały po kilka stron, z czasem zaczęliśmy również na raty czytać grubsze książki przed zaśnięciem. Czytaliśmy klasyki takie jak baśnie braci Grimm, ale i książki współczesnych autorów. Ostatnio, kiedy wszystkie książki w naszej domowej biblioteczce już zostały przeczytane, trafiliśmy na książkę Dobranocki na pogodę i niepogodę, w której znajdują się opowieści przygotowane przez takich autorów jak: Beata Ostrowicka, Grażyna Bąkiewicz czy Joanna Fabicka.

Każda z opowieści jest inna, dzięki czemu można wybrać taką, która będzie idealnie pasować do aktualnego nastroju i … pogody 🙂 Mojemu synkowi najbardziej spodobała się historia o grabkach i innych przyrządach do zabawy w piaskownicy. Mi z kolei do gustu najbardziej przypadła opowieść o przygodach małej kózki Fionki, która ruszyła w niesamowitą podróż marzeń.

Opowieści na dobry sen

Opowieści, które znajdziemy w książce są napisane prostym i przystępnym językiem, przyjaznym dla dzieci. U nas książka sprawdziła się doskonale. Synek zasypiał w trakcie czytania i następnego dnia prosił o kontynuację opowieści lub kolejną dobranockę z tej książki. Tak więc, jeśli szukacie ciekawej książki do czytania przed snem, ta sprawdzi się idealnie.