Kraina robotów zaprasza

Niesamowita Kraina robotów

Kraina robotów to bardzo tajemnicze miejsce. Mieszkają w niej różnej maści roboty i robociki. Jednym z nich jest mały Robik, który wyrusza na wycieczkę po Krainie. Celem tej wyprawy jest spotkanie z najlepszym przyjacielem Tobikiem, który miesza w odległej dzielnicy. Będzie to podróż pełna przygód. Zabawa będzie tym bardziej przednia, że nasz mały przewodnik sam nie zna drogi i to właśnie my będziemy musieli mu pomóc odnaleźć drogę.

Dzień z życia robota, czyli śrubki, trybiki i koła zębate

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak mogłoby wyglądać życie robotów, gdyby ożyły i miały uczucia, pragnienia i potrzeby? Czy wyglądałoby tak jak nasze szycie, czy może zupełnie inaczej? Kraina robotów to książka, która jest odpowiedzią na te pytania. Spotkane w niej roboty codziennie wykonują pieczołowicie swoją pracę, bawią się i spotykają z przyjaciółmi. A na małego Robika, czeka wiele niesamowitych przygód w kolorowej i pełnej metalu krainie.

Bystre oko na wagę złota

Książka Kraina robotów to prawdziwa gratka dla małych odkrywców, którzy uwielbiają różnorodne zagadki na spostrzegawczość. Zanim Robik dotrze do Tobika będzie musiał odnaleźć wiele różnych przydatnych w czasie wędrówki przedmiotów, ale i mnóstwo innych rzeczy. Będzie też musiał rozwiązać zagadki labiryntowe, dzięki którym będzie mógł między innymi uruchamiać maszynerię lub uratować miasto przed przypadkowym spaleniem. Zadania umieszczone w książce wymagają naprawdę wprawnego i bystrego wzroku, autor postawił wysoką poprzeczkę dla wszystkich miłośników tego typu zabaw.

Razem z małym robocikiem będziemy szukać między innymi trybików w Kolonii Mieszkaniowej, okrężnej drogi w Porcie, a także zaginionej części w Rupieciarni.

Ilustracje w książce są przepełnione szczegółami, co znacznie utrudnia odszukanie wskazanych przedmiotów, co znacznie wydłuża zabawę z książką. Na każdej rozkładówce znajduje się kilka zadań oraz część historii podróży Robika. Każda kolejna strona zbliża nas ku rozwiązaniu całej historii, a naszych bohaterów do spotkania i wspólnej zabawy w mieście robotów. Jest to ciekawa propozycja dla małych pasjonatów robotów i mechaniki, kto wie może od tej książki rozpocznie się piękna przygoda z tworzeniem własnych maszyn i robotów?