Jeszcze więcej nieboszczyków

Nieboszczyk za każdym rogiem, a raczek krzakiem

Z reguły ze zwierzęciem tropiącym i łapiącym złoczyńców kojarzy nam się pies. Jednak tym razem w pogoń za bandytami udaje się kot i to kot nie byle jaki, bo obronny o wdzięcznym imieniu Belzebub.

Kot zaczepno-obronny

Marylka i Sławek to młode małżeństwo farmaceutów, którzy przeżyli już dość dużo. Odziedziczyli aptekę po zmarłej krewnej kobiety, a także nieboszczyka, który wędrował po całej wsi… Poprzednią tajemnicę pomógł rozwiązań niesamowity kot – Belzebub. W nowej historii również odgrywa niemałą rolę.

W Kraśniku zaczynają ginąć kolejne kobiety. Policja mimo kilku podejrzanych cały czas tkwi w martwym punkcie, gdyż nic nie trzyma się kupy. Wszystko się zaczyna zmieniać, gdy do akcji wchodzi kot domowy, czarny, imieniem Belzebub. Gdy jego pani decyduje się na wyprowadzenie go na spacer poza ogród, ten od razu znajduje trupa….

Śledztwo z pazurem

Książka Jeszcze więcej nieboszczyków, czyli śledztwo z pazurem to kontynuacja losów Marylki i Sławka, których poznaliśmy w książce Nieboszczyk wędrowny. Obie ukazały się w serii Babie Lato, którą bardzo lubię. Jeszcze więcej nieboszczyków… należy zaliczyć do książek łatwych, lekkich i przyjemnych w odbiorze. Liczyłam jednak, że ciut więcej będzie tutaj wątku kryminalnego, a według mnie zszedł on tutaj na drugi tor. Prawdziwym bohaterem, który przyćmił wszystko inne jest Belzebub, a jego poczynania dominują w książce. Nie mam kota, ale niektóre z jego poczynań wydają mi się wręcz nieprawdopodobne, być może się mylę i koty są zdolne do takich wyczynów ;). Dla mnie było tego ciut za dużo, chociaż podejrzewam, że wielbiciele kotów mogą być zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Mimo że książka jest napisana przyjemnie i dobrze się ją czytało, dla mnie zabrakło tego czegoś, co sprawiłoby, że czytałoby się ją z zapartym tchem.