Kazik mieszka w mieście

Mieszkanie w mieście może być niesamowitą przygodą. Można każdego dnia odkrywać coś nowego – nowe miejsca, drogi prowadzące do dobrze znanych nam miejsc i poznawać ciekawych ludzi. Miasto oferuje nam wiele możliwości, ale też czają się w nim różne niebezpieczeństwa. Co będzie robił Kazik w swoim mieście? Wszystkiego możemy dowiedzieć się z książki Joanny Rzezak – Kazik mieszka w mieście.

Kazik mieszka w dużym mieście razem ze swoim tatą, który jest architektem. Przyjaźni się między innymi z Zosią, której mama jest urbanistką. To właśnie dzięki rodzicom, młode pokolenie poznaje zawiłości, jakie rządzą miejskim światem. Czy zdecydujecie się razem z Kazikiem i jego przyjaciółmi ruszyć ku miejskiej przygodzie?

Kazik chce zostać architektem, tak jak jego tata, ale przed nim bardzo długa droga ku temu, aby zacząć projektować budynki i miasta. Wcześniej musi lepiej poznać miejsce, w którym mieszka, a także zasady, którymi się rządzi. Oprócz taty i kolegów ze szkoły, w tym zadaniu pomogą mu zwierzęcy przyjaciele – szczur Maurycy i gołąb Ryszard. Przed nimi wiele zadań i zagadek, ale i świetnej zabawy. Młody pasjonat architektury będzie musiał się zmierzyć między innymi z dojazdem do szkoły różnymi środkami transportu, namalować graffiti czy zbudować most.

Książka przepełniona jest ciekawymi zadaniami dla dzieci. Podane są one w takiej formie, że dziecko chętnie sięga samo po książkę i ją przegląda. Czarno-białe ilustracje skłaniają również do „ruszenia” wyobraźni i kolorowania w dowolny sposób. Można też dorysować wiele elementów do ilustracji przygotowanych przez autorkę. A na samym końcu książki na małych czytelników czaka ciekawa niespodzianka, która może zaskoczyć niejednego z nas.

Kazik mieszka w mieście to także wiele ciekawostek związanych z największymi miastami świata, ale i najciekawszymi obiektami architektonicznymi, które można w nich znaleźć. Mamy okazję zajrzeć między innymi do Nowego Yorku, Barcelony, Rzymu czy Paryża. Wespniemy się też na najwyższe budynki oraz zobaczymy najciekawsze mosty.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.