Czy wiesz „Gdzie się chowa śnieżna sowa?”

Zwierzęta można odnaleźć praktycznie w każdym zakątku świata – zasiedlają nawet najmroźniejsze i najgorętsze tereny, gdzie człowiekowi bardzo trudno przeżyć. Żerują nocą i za dnia i często chowają się przed naszym wzrokiem. Niektóre ze zwierząt to prawdziwi mistrzowie kamuflażu. Autor najnowszej propozycji od Wydawnictwa Nasza Księgarnia postanowił nam pokazać, że zwierząt można szukać wszędzie i jest to doskonała zabawa. Zatem sprawdź, czy wiesz Gdzie się chowa śnieżna sowa?

Świat zwierząt jest niezwykle fascynujący, szczególnie dla małych dzieci jest to coś ciekawego, co lubią odkrywać i dowiadywać się różnorodnych interesujących faktów o zwierzakach. Książka Gdzie się chowa śnieżna sowa? łączy w sobie doskonałą zabawę z przekazywaniem wiedzy o świecie zwierząt. W książce znajdują się obrazki, na których ukryły się różnorodne zwierzęta – te powszechnie znane i takie o bardzo tajemniczych nazwach, które nawet dorosłemu mało mówią. Jednak przy każdej nazwie zwierzęcia znajduje się krótki opis, który pozwala na zapoznanie się bliżej z każdym przedstawionym gatunkiem. Obrazki przenoszą nas do kolejnych ekosystemów – od mroźnych krain Antarktydy, poprzez Wielką Rafę Koralową, aż po Pustynię Gobi. W sumie trzeba przeszukać aż 21 obrazków, aby odszukać wszystkie ukryte w książce zwierzęta.

Ale poszukiwania zwierząt, to nie wszystko, co czeka nas w tej książce – jest jeszcze dużo wiedzy, którą można zabłysnąć w towarzystwie, np. można dowiedzieć się, jacy są zwierzęcy rekordziści, które z gatunków zwierząt są obecnie zagrożone wyginięciem.

Bardzo lubię takie książki, z których można dowiedzieć się wiele o przyrodzie i jednocześnie dobrze bawić się zarówno przy ich czytaniu, jak i samym oglądaniu. Duży format i ciekawa oprawa graficzna tej publikacji sprawiają, że doskonale sprawdzi się dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Poszukiwania ukrytych zwierząt wiele przyjemności sprawią również dorosłym, którzy będą czytać Gdzie się chowa śnieżna sowa? Razem ze swoimi pociechami. Czy Wam uda odnaleźć się wszystkie ukryte gdzieś głęboko w dżungli czy rafie koralowej zwierzęta?

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia