Absolutnie fantastyczne Połącz Kropki

Dzieci bardzo lubią różnego rodzaju łamigłówki. Do ulubionych zagadek graficznych należą obrazki, które powstają poprzez połączenie kropek. Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało kolejną książkę z serii Absolutnie fantastyczne. Tym razem do rąk najmłodszych czytelników trafia książka Absolutnie fantastyczne połącz kropki.

W książce tej znajduje się ponad 100 kropkowanych obrazków, które ukażą swoją pełną krasę dopiero wtedy, gdy dziecko chwyci za ołówek, kredkę czy długopis i połączy wszystkie kropki. Na kartach znajdują się trudniejsze kropkowanki, ale i takie, z którymi bez problemu poradzą sobie młodsze dzieci. Tematyka obrazków jest bardzo różnorodna, dzięki czemu każdy znajdzie taki obrazek, który będzie mu najbardziej odpowiadał – są tutaj koty i psy, samochody i dinozaury, a także różnego rodzaju słodkości czy stroje na bal.

Tego rodzaju książki nie tylko zapewniają długie godziny fantastycznej zabawy, ale także pozwalają na ćwiczenie wielu umiejętności u małego dziecka. Przede wszystkim maluch łącząc kropki ćwiczy motorykę małą. W czasie zabawy uczy się również cierpliwości i myślenia przestrzennego. Dlatego warto jak najczęściej dzieciom podsuwać tego rodzaju publikacje. Mój synek na tyle polubił kropkowane obrazki, że książkę już kilka razy zabrał ze sobą do przedszkola i „rozwiązywał” obrazki razem ze swoimi kolegami i koleżankami.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.