Opowiem Ci mamo co robią pociągi

Wydawnictwo Nasza Księgarnia rozpieszcza najmłodszych czytelników, również tych, którzy bardziej oglądają, niż czytają książki. Doskonałym tego przykładem jest cała seria Opowiem Ci mamo…tym razem możemy dowiedzieć się, co robią pociągi.

Książka jest utrzymana w podobnej stylistyce do pozostałych, które ukazały się w serii. Grube, kartonowe strony wytrzymują bardzo intensywne oglądanie. Również sprawdzony duet autorski – Marcin Brykczyński i Artur Nowicki, po raz kolejny pokazuje zawiłości świata maszyn, tym razem pociągów. W książce Co robią pociągi naszym przewodnikiem jest parowóz Ryś. Razem z nim dowiadujemy się dużo o pociągach – poznajemy ich historię oraz zwiedzamy najsłynniejsze trasy kolejowe, w tym transsyberyjską i Orient Express. Obok dużej dawki teorii dostosowanej do małych odbiorców, w publikacji znajduje się także wiele zabawnych wierszyków, rymowanek i zagadek dla najmłodszego czytelnika. Do odszukania są różnice pomiędzy obrazkami, przeprowadzić kolejki przez labirynty. Czasem też trzeba odgadnąć zaszyfrowane w wierszykach zagadki.

Co robią pociągi to wiele godzin wspaniałej zabawy dla każdego dziecka. Mój synek kilka razy już pomaszerował z tą książką do przedszkola, co świadczy o tym, że podbiła jego małe czytelnicze serce. Również niejeden dorosły znajdzie tutaj sporo ciekawostek na temat świata dawnych parowozów oraz współczesnych megaszybkich pociągów mknących po magnetycznych szynach.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.