Opowiem ci mamo co robią dinozaury

Nie wiem, jak jest u Was, ale u nas jest tak, że dinozaury rządzą. Dlatego, jak tylko zobaczyłam w zapowiedziach Wydawnictwa Nasza Księgarnia książkę Opowiem ci mamo co robią dinozaury wiedziałam, że będzie to prawdziwy hit dla mojego sześciolatka i się nie pomyliłam. Jak tylko synek zobaczył okładkę, rzucił wszystko i siadł do oglądania…

Opowiem ci mamo co robią dinozaury to kolejna część znanego i lubianego cyklu książek dla dzieci. Tym razem przenosimy się w czasie. Wkraczamy wraz z naszymi przewodnikami do świata dinozaurów – wielkich bestii, które rządziły naszą planetą przed milionami lat.

Naszymi przewodnikami są: jaskiniowiec Kudłacz oraz jego przyjaciel mały karaluch. Oni również cofają się w czasie, by przeżyć niezwykłe przygody – stanąć oko w oko z eoraptorami, celofyzami oraz przeogromnymi diplodokami. Bohaterowie wędrują przez poszczególne okresy w dziejach ziemi, by przekonać się, w jaki sposób zmieniał się świat i żyjące na nim stworzenia. Rozkładówki przedstawiające dinozaury przedzielone są kartami, na których znajdują się szczegółowe informacje dotyczące życia dinozaurów oraz tego, jak kształtowało się życie na ziemi. W książce nie zabrakło również atrakcji dla małych odkrywców, którzy lubią labirynty i różne zagadki. Dzieci będą mogły przeprowadzić bohaterów książki przez labirynt z kości stegozaura oraz poszukać różnic na dwóch obrazkach. Oczywiście to nie wszystkie atrakcje ukryte w tej książce.

Tym razem autorką książki jest Emilia Dziubak, ilustratorka, której prace można podziwiać między innymi w takich książkach jak Rok w lesie. Oprawa graficzna tej książki naprawdę zasługuje na uznanie i przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i starszym osobom.

Podobnie jak poprzednie części, tak i ta jest wydana na grubych, kartonowych kartkach, co zwiększa „żywotność” publikacji, co jest bardzo przydatne, szczególnie jeśli książka ma być prezentem dla bardzo małych czytelników, którzy bardzo energicznie oglądają książki i cieńszy papier może być rozerwany lub przeciąć małą dziecięcą rączkę.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.