Wanda Chotomska dzieciom

Można śmiało powiedzieć, że Wanda Chotomska to ikona literatury dziecięcej. Była to kobieta wyjątkowa, której dorobek kształtuje gusta czytelnicze już wielu pokoleń. To ona stała między innymi za dobranocką Jacek i Agatka, którą pamiętają rodzice mojego pokolenia. To także ona przyczyniła się pośrednio do powstania Orderu Uśmiechu. Jednak Wanda Chotomska najbardziej znana jest właśnie ze swoich utworów literackich – opowiadań, zabawnych i jednocześnie pouczających wierszyków oraz tekstów piosenek.

Wanda Chotomska dzieciom to bogaty zbiór wybranych utworów poetki. Znajdują się tutaj między innymi wiersze o zwierzętach, ptakach i instrumentach muzycznych. Znajdziecie też kilka opowiadań oraz tekstów piosenek. W tym jedną z moich ulubionych z czasów dzieciństwa Hej, hej, hej, dobry dzień!, która niesie za sobą bardzo pozytywne przesłanie.

Twórczość Wandy Chotomskiej została ubogacona w tym wydaniu ilustracjami autorstwa Artura Gulewicza, którego kreskę znają już miłośnicy książek wydawanych przez Naszą Księgarnię.

Teksty umieszczone w książce starszym osobom przypomną chwile beztroskiego dzieciństwa, a młodszego czytelnika wprowadzą w niesamowity świat dziecięcej literatury na najwyższym poziomie. Co istotne, teksty umieszczone w książce zapewniają doskonałą rozrywkę nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Przed przystąpieniem do czytania książki warto zapoznać się ze wstępem Zofii Beszczyńskiej oraz krótkimi sylwetkami Wandy Chotomskiej i Artura Gulewicza znajdującymi się na końcu publikacji.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.