Rok w Krainie Czarów

Mieliśmy już okazję zobaczyć, jak wygląda rok w przedszkolu, w mieście, na wsi i w lesie. A teraz przyszedł czas na krainę czarów. Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wygląda życie codzienne w krainie czarów, dzięki książce Rok w Krainie Czarów zyskacie odpowiedź na nurtujące Was pytania.

Rok w Krainie Czarów to książka z serii, którą znają i kochają wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym. Nasza Księgarnia przygotowała cudowną ucztę dla oczu i sposób na zabawę dla najmłodszych. Na dwunastu rozkładowych kartach znajdziemy rysunki przedstawiające scenki związane z poszczególnymi miesiącami i tym, co się w tym czasie dzieje w Krainie Czarów. Oprócz tego są dwie dodatkowe rozkładówki – na pierwszej przedstawieni są wszyscy mieszkańcy Krainy Czarów. Są między innymi: Baba Jaga, Wielkolud i Wilk. Koniecznie przeczytajcie ich opisy, gdyż mogą Was bardzo pozytywnie zaskoczyć. Na ostatniej rozkładówce znajduje się to, co maluchy lubią najbardziej, czyli zakręcony labirynt z dodatkową zagadką.

Książka Rok w Krainie Czarów podobnie jak inne z tej serii, wydana została w dużym formacie na sztywnych, kartonowych kartach, które wytrzymają nawet najbardziej intensywne oglądanie.

W czasie „czytania” kart z poszczególnymi miesiącami, można zachęcić dziecko do opowiadania o zmianach, jakie zachodzą na obrazkach czy wymyślania historii związanych z tym, co maluch widzi. Tego rodzaju książki dają naprawdę wiele możliwości wspólnej zabawy z dzieckiem.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.