Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków

W tej książce zakochałam się bezgranicznie już od pierwszego spojrzenia na nią. A dalej jest tylko jeszcze lepiej. To jest po prostu małe arcydzieło dla dzieci. A autorzy wykonali naprawdę, duży kawał niezwykłej pracy, która sprawia, że tę książkę z czystą przyjemnością bierze się do ręki i zasiada przy niej razem z dzieckiem.

Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków to książeczka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jest to doskonała pozycja, aby zapoznać się z życiem ptaków, które każdy z nas może obserwować na o dzień ze swojego okna. Autorzy przedstawili tu między innymi srokę, mazurka, dudka, sikorki czy dzięcioła. Każdemu ptakowi poświęcona jest jedna rozkładówka z książki. Przy każdym okazie jest zabawny opis ptaka oraz sytuacji z życia autorów, którzy go obserwowali za oknem. Ptaki przedstawione są na zdjęciach i pięknych grafikach. Ale to nie wszystko. Każdy ptaszek został przedstawiony również jako obrazek wykonany ze skrawków materiałów, co wygląda naprawdę zjawiskowo (na zdjęciach nie widać tego efektu, ale uwierzcie mi, to naprawdę zachwyca i sprawia wrażenie trójwymiarowości). Jeżeli pamiętacie książkę o szopiętach, to wiecie o czym mówię 😉 Przy niektórych opisach znalazły się również obrazki wykonane dziecięcą rączką, które cudownie prezentują się na tle innych grafik z książki. Mnie najbardziej zachwycił Haniuszek, czyli Raniuszek narysowany przez Hanię 🙂

Dodatkowym atutem jest sposób wydania książki – na grubych, kartonowych kartach, które są wytrzymałe na zakusy małych czytelników.

Gorąco polecam tę książkę, jeśli szukacie ciekawej pozycji dla najmłodszych czytelników.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.