Agnieszka Osiecka dzieciom

Do tej pory żyłam w słodkiej nieświadomości. Dlaczego? Sądziłam, że Agnieszka Osiecka tworzyła jedynie dla dorosłych. A tutaj taka niespodzianka. Tworzyła również dla dzieci i to sporo, jak widać po rozmiarach książki Agnieszka Osiecka dzieciom. Z pewnością wszystkich utworów jest o wiele więcej, gdyż do tej publikacji zostały wybrane jedynie niektóre z nich.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało nowe wydania kilku zbiorów książek, które były już wydawane na przestrzeni 90 lat istnienia tego wydawnictwa. Był Brzechwa, były książeczki z serii Poczytaj mi mamo! Teraz przyszła pora na wydanie zbioru utworów dla dzieci autorstwa Agnieszki Osieckiej. W pięknie wydanej książce znajdziemy przede wszystkim opowiadania, ale i krótsze formy (wiersze), które zachwycają i pozwalają się przenieść do magicznego świata wymyślonego przez Osiecką.

W publikacji możemy zapoznać się między innymi z opowiadaniem Dzień dobry, Eugeniuszu, za które Osiecka otrzymała nagrodę w konkursie Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Dodatkowego uroku książce nadają ilustracje wykonane przez Elżbietę Wasiuczyńską.

Wstęp do książki przygotował Daniel Passent.

Kolejne świetne wydanie od Naszej Księgarni, które powinno znaleźć się na półce biblioteczki każdego malucha. Co więcej, książka ta umili również czas wielu dorosłym, którzy chętnie przeniosą się do świata bajek.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.