W poszukiwaniu czerwonego smoka

Z reguły w bajkach smoki, które pilnują księżniczek to straszne potwory, które zieją ogniem i przeganiają wszystkich dzielnych rycerzy. Jednak ten smok jest inny. To przyjaciel księżniczki, który teraz sam chce odnaleźć miłość swojego życia. Jego przygody w zabawny sposób zostały opisane w książce W poszukiwaniu czerwonego smoka.

Książka W poszukiwaniu czerwonego smoka opiera się na podobnej konwencji jak W poszukiwaniu niebieskiej marchewki, o której pisałam jakiś czas temu. Mamy tutaj zabawne ilustracje okraszone przyjemnym tekstem, który opowiada o przygodach pewnego smoka, który ruszył w świat na poszukiwania swojej ukochanej. Książka przeznaczona jest dla małych miłośników poszukiwań. Na każdej ilustracji został ukryty smok i to właśnie odnalezienie go jest zadaniem małego czytelnika.

W poszukiwaniu czerwonego smoka prowadzi nas przez różne zakątki świata. Mamy okazję zajrzeć między innymi do Ameryki Północnej i Południowej, Europy i Afryki. Przy krótkiej notce – liście do księżniczki od smoka, znajduje się ilustracja z charakterystycznymi elementami dla danego regionu świata. To właśnie wśród nich ukrywa się tytułowy czerwony smok.

Czy smokowi uda się odnaleźć miłość swojego życia? O tym musicie przekonać się sami. Ze swojej strony mogę dodać, że książka będzie dobra dla młodszych przedszkolaków – mój sześciolatek ekspresowo odnalazł wszystkie smoki, ale opowieści o smoku bardzo mu się podobały i chciał kilka razy je czytać.

Za udostępniony egzemplarz dziękuje Wydawnictwu Nasza Księgarnia.