Mucha Fefe znowu w akcji – „Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy”

Mucha Fefe na dobre rozgościła się u nas, kiedy potrzebowaliśmy jakichś fajnych ćwiczeń logopedycznych dla mojego synka. Teraz zaczęła się panoszyć w nowej książce Marty Galewskiej-Kustra. Poczuła się na tyle pewnie, że nawet bardzo wyraźnie zaznaczyła swoją obecność na okładce… Książka Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy to kolejna część edukacyjnego cyklu od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Tym razem mucha Fefe wybiera się wraz z Martą i jej rodziną na wakacje. Historia, jaka opowiada jest bardzo niesamowita i trzeba wziąć na nią poprawkę. To właśnie jest zadaniem dzieci – opowiadanie historii Fefe tak, aby przedstawić ją, jak faktycznie przebiegła.

Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy tym razem zachęca nie tylko do poprawnego wypowiadania poszczególnych słów. Książka zachęca do opowiadania, które kształtuje prawidłowy sposób wypowiedzi, a także do zrozumienia zasady następstwa czasu oraz reguły przyczyna-skutek.

Przygody muchy Fefe to dobra zabawa – doskonały humor sytuacyjny i słowny, a także wiele wyrazów, dzięki którym można ćwiczyć wymowę wraz z dzieckiem. Można też przygotować alternatywne historie, co pozwala na długie godziny spędzone w przyjemny sposób.

Ilustracje wykonane przez Joannę Kłos uzupełniają doskonale treść przedstawionej w książce historii.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.