Heca w kurniku, czyli ortografia na wesoło

Zasady polskiej ortografii potrafią przyprawić o ból głowy niejednego dorosłego. Narzekają na nią również wszystkie dzieci. Spamiętanie wszystkich regułek dotyczących „ż”, „rz”, „ó”, „u” czy też „ch” i „h” jest niezwykle trudne, a przecież są jeszcze te wszystkie wyjątki. Jak ich się nauczyć? Pomocna może okazać się książeczka z zadaniami Heca w kurniku.

Ostatnio pisałam o innej książce, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia – Ortografia twardy orzech, ale każdy zgryźć go może. Była to doskonała propozycja dla tak zwanych „słuchowców”. Tym razem Wydawnictwo przygotowało coś dla dzieci, które mają lepiej rozwiniętą pamięć wzrokową – im będzie łatwiej zapamiętać w ten sposób te trudne wyrazy, ale publikację polecam każdemu.

Czym jest Heca w kurniku? To zbiór zadań i zagadek, czyli tego, co dzieci lubią najbardziej, które oprócz zapewnienia dzieciom zabawy, przekazują i utrwalają wiedzę dotyczącą zasad ortografii. Znajdziemy tutaj między innymi krzyżówki, labirynty, kolorowanki, wykreślanki i rebusy.

Taka forma utrwalania wiedzy z zakresu ortografii jest niezwykle przyjemna i dostarcza dużo zabawy. Myślę, że książka najlepiej sprawdzi się dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z czytaniem i pisaniem, które już wchodzą w ten tajemniczy i często zwodniczy świat zasad polskiej pisowni.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.