Ale draka! Rysuję zwierzaka – Magda Wosik

Parafrazując słowa znanej piosenki – rysować każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej. Z rysowaniem zwierząt jest tak, że już od najmłodszych lat przynosimy rodzicom rysunki z dumą pokazując dwie krzyżujące się kreski mówiąc, że to jest kotek (piesek lub inne stworzenie). Z wiekiem nasze talenty plastyczne się rozwijają i kreacje już nieco bardziej przypominają to o czym mówimy. Zaczynamy też szukać różnych sposobów na to, aby przedstawić zwierzę jak najlepiej. Sama mam kilka sprawdzonych sposobów na rysowanie zwierzaków np. królik z szóstki czy łabędź z dwójki. Kilka nowych sposobów poznałam też dzięki nowej książce w opracowaniu Magdy Wosik – Ale draka! Rysuję zwierzaka.

W książce znajdziemy cały alfabet zwierząt – zaczynamy od antylopy, kończymy na żyrafie. Każdemu zwierzakowi towarzyszy zabawny wierszyk i sposób na jego narysowanie – przy niektórych zwierzętach poznajemy nawet kilka sposobów na to, jak je narysować. Chociaż mówienie o samym rysowaniu byłoby dużym niedomówieniem, bo przecież zwierzaki można też namalować, wykleić czy naszkicować.

Ale draka! Rysuję zwierzaka to książka, która rozwija kreatywność i pobudza wyobraźnię na różne sposoby. Dzięki niej dziecko może też ćwiczyć motorykę małą, czyli precyzyjne ruchy rączek i paluszków, co później przydaje się w nauce pisania i zajęciach wymagających dużej precyzji.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.