Cztery pory roku – T. Kubiak, J. Kreist, B. Lewandowska

Wiosna, lato, jesień, zima – każdy z nas doskonale zna wszystkie pory roku. Wiemy, co je zwiastuje i czym się różnią. Najpiękniej o tych przemianach w przyrodzie mówią poeci. Cztery pory roku to niewielki zbiór – czterech wierszy, mówiących właśnie o porach roku.

Jest to cudowne wydanie dla najmłodszych czytelników. Umieszczono w nim wiersze Tadeusza Kubiaka, Jerzego Kiersta i Barbary Lewandowskiej. Niektórzy starsi czytelnicy mogą znać te wiersze, a w szczególności słowa pochodzące z wiersza Wiosna autorstwa Jerzego Kiersta – cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie.

Wiersze napisane są tak, że doskonale przedstawiają zmieniające się pory roku. Pokazują, jak przyroda się zmienia – jak budzi się do życia wiosną, rozkwita pełnią latem, jesienią szykuje się do odpoczynku, a zimą wycisza na dłuższy czas w oczekiwaniu kolejnej wiosny…

Książeczka jest też bogato ilustrowana przez Anitę Paszkiewicz-Tokarczu i Mirosława Tokarczuka. Przyjemne dla oka i sympatyczne ilustracje doskonale uzupełniają treść wierszy.

Cztery pory roku to ciekawy pomysł na prezent dla małych czytelników, którzy poznają nie tylko świat czytelniczy, ale i otaczającą ich przyrodę.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.