Absolutnie Fantastyczne Łamigłówki

W tym roku, przynajmniej nad morzem, lato nie dopisuje, więc warto poszukać ciekawych rozrywek w domu. Oczywiście nawiązując do słów znanej piosenki, najbardziej nudzą się dzieci. To im najtrudniej zapewnić zajęcie, które zainteresuje je na tyle, że wygra z telewizorem, tabletem czy komputerem. Taką propozycją mogą być wydanie niedawno nakładem Naszej Księgarni Absolutnie Fantastyczne Łamigłówki.

W książce Absolutnie Fantastyczne Łamigłówki na ponad 100 stronach zostały ukryte zadanie dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat, chociaż myślę, że z niektórymi bez większych problemów poradziłyby sobie również i młodsze dzieci – np. z rysowaniem ukrytego obrazka po cyferkach, labiryntami czy odnajdywaniem szczegółów różniących dwa obrazki. Zróżnicowany poziom zadań pozwoli na długie godziny zabawy, kiedy za oknem będzie szaruga.

Książeczka jest też niezwykle kolorowa i bogato ilustrowana, dzięki czemu zachwyca oko zarówno małego, jak i dużego czytelnika. Wszystkie zadania nawiązują do tematyki bliskiej dzieciom – zabawek, przyrody, jedzenia (słodkości ;)) czy wyjątkowych pirackich przygód prosto z bajki.

Absolutnie Fantastyczne Łamigłówki warto też zabrać ze sobą na wakacje – umilą czas długiej podróży i momenty, gdy akurat pogoda nie będzie najlepsza.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.