W świetlistej mgle – Mary Higgins Clark

w świetlistej mglePrzygotowaniom do ślubu towarzyszy podniosła i radosna atmosfera. Często na kilka dni przed tym wyjątkowym dniem zaczynają się pojawiać wątpliwości – czy to na pewno dobry wybór, a co jeśli jednak przyszły małżonek nie jest tym jedynym? Takie wątpliwości zaczynają dręczyć Amandę… A przeddzień ślubu dziewczyna znika… Czy po pięciu latach od tych tajemniczych wydarzeń uda się odkryć prawdę?

Amanda Pierce – młoda, piękna i szaleńczo zakochana w swoim narzeczonym kobieta spędza ostatnie dni przed ślubem w hotelu na Florydzie. Razem z nią są bliscy, którzy będą towarzyszyć Młodej Parze w czasie ślubu i uroczystości weselnych. Jednak do ślubu dnie dochodzi, gdyż Amanda znika zaraz po swoim wieczorze panieńskim… Mija pięć lat. Matka dziewczyny – Sandra Pierce, w akcie desperacji zwraca się do twórców programu telewizyjnego W cieniu podejrzenia, by pomogli jej rozwikłać zagadkę zniknięcia córki.

Laurie Moran, pomysłodawczyni programu, początkowo podchodzi nieco sceptycznie do sprawy „zbiegłej narzeczonej”. Jednak po wysłuchaniu matki Amandy podejmuje decyzję o realizacji programu. Czy przeprowadzone „śledztwo” przyniesie odpowiedzi na pytania dręczące rodzinę Amandy już od pięciu lat?

W świetlistej mgle to moje drugie, książkowe spotkanie z twórczością Mary Higgins Clark. Po lekturze pierwszej powieści tej autorki, z jaka miałam do czynienia, obejrzałam kilka filmów na podstawie jej książek i wciągnęłam się mocno. Stwierdziłam też, że muszę poznać inne historie przez nią stworzone.

W świetlistej mgle to część serii bazującej na pomyśle stworzenia programu łączącego w sobie reality show i dokumentu, w którym prowadzone są śledztwa mające na celu wyjaśnienie nierozwiązanych spraw kryminalnych sprzed lat. Niby motyw dość znany, nawet z życia, ale autorki (książka powstała we współpracy z Alafair Burke) tchnęły świeżość i oryginalną fabułę do tej historii. Akcja powieści toczy się w odpowiednim tempie, co daje czytelnikowi poczucie uczestniczenia w wydarzeniach. Daje także chwile na zastanowienie się, kto mógł popełnić ewentualną zbrodnię. Jednak zastanawiamy się tylko chwilę, bo w każdym kolejnym rozdziale coś się dzieje, pojawiają się nowe fakty, świadkowie…

W świetlistej mgle to dobra powieść sensacyjna o nieco lżejszym charakterze. Nie ma tu krwawych zbrodni i zwyrodniałych morderców, a mimo wszystko czyta się ją z zapartym tchem i nie można się doczekać, by cała sprawa się wyjaśniła.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Prószyński i s-ka.