Rok na wsi – Magdalena Kozieł-Nowak

rok na wsiŻycie na wsi toczy się swoim własnym tempem – tutaj życie uzależnione jest ściśle od pór roku i rytmu natury. W książce Rok na wsi przedstawiono na dużych i ciekawych ilustracjach to, w jaki sposób żyją i pracują ludzie mieszkający na wsi, a także jak radzą sobie osoby, które przyjeżdżają na wieś odpocząć od zgiełku wielkich miast.

Rok w mieście to kolejna publikacja Wydawnictwa Nasza Księgarnia, która pokazuje, jak przebiega życie w określonym miejscu przez cały rok. Tym razem Ilustracje do książki przygotowała Magdalena Kozieł – Nowak.

Na pierwszej stronie poznajemy bohaterów książki, których spotkamy na następnych kartach. Na dużych rozkładówkach pokazane są poszczególne miesiące, dzięki czemu można łatwo zaobserwować zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie. „Czytanie” tej książki razem z dziećmi może być świetnym początkiem do dyskusji na temat zwierząt, przyrody i tego, jak toczy się życie. Może to być też inspiracja do wspaniałej zabawy, np. dzieci mogą wyszukiwać określone zwierzęta na każdej z ilustracji lub opowiadać, co dokładnie się zmieniło na obrazku.

Na końcu książki znajduje się strona z kilkoma zagadkami dla bardzo spostrzegawczych maluchów.

Książka Rok na wsi przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników (chociaż i starsze dzieci mogą mieć frajdę z oglądania ilustracji), którzy niejednokrotnie lubią nie tylko oglądać, ale i próbować książki, a także sprawdzać ich wytrzymałość. Ta publikacja przetrwa „czytanie” nawet najbardziej dociekliwych dzieci. Jest wydrukowana na grubym kartonie i ma duży format. A kolorowe ilustracje przyciągną uwagę każdego malucha.

My w czasie czytania opisów na pierwszej stronie próbowaliśmy mówić tak, jakby to robiły poszczególne zwierzaki przedstawione na obrazkach. Było bardzo dużo śmiechu, aż nas brzuchy rozbolały.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.