Czarne narcyzy – Katarzyna Puzyńska

czarne narcyzyKatarzyna Puzyńska ósmy raz zaprasza swoich czytelników do niewielkiego Lipowa. Pozornie sennej i spokojnej miejscowości. Jednak pod tym płaszczykiem typowej polskiej wsi, gdzie każdy wie wszystko o wszystkich, kryje się wiele tajemnic, które już niejednokrotnie doprowadziły do tragedii…

Osoby, które czytały poprzedni tom przygód policjantów z Lipowa wiedzą, że w tle głównych wydarzeń przewijała się jedna spraw, którą szczególnie zainteresowany był Daniel. Jednak nie została ona rozwiązana i to właśnie ona jest jednym z głównych motywów książki Czarne narcyzy. Kolejną sprawą do rozwiązania okazuje się tajemnicza śmierć Cypriana Szymańskiego w okolicy uznanej za nawiedzanej przez diabła i ducha zmarłego drwala. Jak można się spodziewać, śledztwa w obu sprawach bardzo szybko się komplikują i co rusz pojawiają się nowe wątki. Dodatkowo Klementynę odwiedza bardzo tajemniczy gość, który związany jest z jej przeszłością…

O książkach Katarzyny Puzyńskiej miałam okazję pisać już kilka razy wcześniej. Czarne narcyzy uważam za bardzo udany powrót do Lipowa i dobrze znanych nam bohaterów. Autorka ponownie stworzyła niezwykle intrygującą zagadkę, a czytelnik jest przyjemnie zwodzony kilka razy w czasie czytania.

Wprowadzenie kilku wątków w powieści sprawia, że akcja toczy się bardzo szybko, ale jednocześnie pozwala na zastanawianie się, kto to zrobił, co będzie dalej, czy wszystko potoczy się tak, jak sobie wymyśliliśmy, czy jednak autorka wymyśliła dla swoich bohaterów zupełnie inne losy.

Podobnie jak w poprzednich powieściach dość trudno domyślić się zakończenia, ale i tutaj kilka kwestii zostaje niedomkniętych, więc możemy się spodziewać, że już niedługo na stronie wydawcy lub u samej autorki pojawi się informacja o kolejnym tomie w przygotowaniu.

Czarne narcyzy to także kolejne zawirowania w życiu prywatnym bohaterów. Dalej ciągnie się sprawa związana z uzależnieniem Daniela od alkoholu i jego konsekwencjami zarówno w życiu zawodowym, jak i rodzinnym. Czy uda mu się w końcu pozbierać i ułożyć na nowo relacje z bliskimi i współpracownikami?

Czarne narcyzy to kawał dobrego kryminału z odrobiną sensacji. W książce odnajdziemy wszystko to, za co cenimy prozę Katarzyny Puzyńskiej. Jest to dobra lektura, która gwarantuje kilka godzin intrygującej rozrywki dla każdego miłośnika gatunku.

czarne narcyzy

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Prószyński i s-ka.