Poszukiwacze przygód Magiczny Pierścień

Lubicie przygody? Z pewnością tak, więc zapraszam Was na niesamowitą, mocno zwariowaną przygodę z nietuzinkowymi i zakręconymi bohaterami – Poszukiwacze przygód Magiczny pierścień autorstwa Tomasza Minkiewicza.

Bohaterami tej opowieści są: Wiewiórka Eli, Żubr Bururum i Nietoperz Wróż. Szukając jakiegoś zajęcia, trafiają na tablicę z ogłoszeniami. Ich wielkie zdziwienie i zarazem irytację wywołuje fakt, że wszystkie prace związane są w jakiś sposób z jabłkami – zbieranie jabłek, drylowanie jabłek, wyciskanie jabłek, a nawet przebieranie jabłek… Jednak nasi bohaterowie szukają czegoś zupełnie innego, czegoś co pozwoli im przeżyć niesamowitą przygodę i jeszcze osiągnąć dodatkowe korzyści. W końcu znajdują ogłoszenie o zaginionym pierścieniu, z informacją, że kto go odnajdzie, dostanie nagrodę. Długo nie myśląc, wesoła gromadka postanawia udać się na poszukiwanie tego wyjątkowego skarbu. A gdzie mają iść? Jak się okazuje, każda droga, na której pojawią się przeszkody będzie dobra… I na te przeszkody nie trzeba będzie długo czekać, bo na życie bohaterów czeka złoczyńca chcący zesłać na nich naprawdę niebezpieczne niebezpieczeństwo…

Książka Poszukiwacze przygód Magiczny pierścień ma formę komiksu obfitującego w zagadki dla czytelnika, co sprawia, że całą opowieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Dodatkowo całość jest okraszona dobrym i zrozumiałym dla dzieci humorem słownym i sytuacyjnym. Dużym plusem jest zaskakujące zakończenie całej opowieści.

Poszukiwacze przygód Magiczny pierścień to dobra rozrywka dla rodziny na te letnie dni, kiedy będzie padał deszcz, a nam nie będzie się chciało wyściubić nosa z domu.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.