Szkicownik szalonego wynalazcy :)

szkicownik szalonego wynalazcyCzy kiedykolwiek myśleliście o tym, aby zostać wynalazcą? A może Wasze pociechy cały czas coś wymyślają? Budują z klocków, tworzą niesamowite konstrukcje z przedmiotów, które znajdą w domu lub na podwórku? Jeśli tak, to książka Szkicownik szalonego wynalazcy to ciekawa propozycja właśnie dla Was.

Szkicownik szalonego wynalazcy to nie jest zwykła książka. Jest to pozycja, w której każdy z wynalazców może narysować swoje pomysły. W książce jest wiele miejsca na robienie notatek, bo jak się dowiemy ze wstępu, są one bardzo ważne w procesie twórczego i nieco szalonego myślenia. Na wielu stronach mali wynalazcy odnajdą mnóstwo inspiracji do tworzenia wyjątkowych wynalazków np. butów do chodzenia po wodzie, czy peleryny niewidki, a także łodzi podwodnych oraz maszyn do produkcji chmur (ta była ulubioną mojego synka). Autorzy przewidzieli też miejsce do tworzenia własnych, autorskich wynalazków i ich uwiecznienie na kartach książki.

Ciekawa forma książki – szkicownika zachęca do wielogodzinnej zabawy, szczególnie, gdy pogoda za oknem nas nie rozpieszcza. A dodatkowo na końcu znajduje się dyplom i certyfikat potwierdzający patent na szalony wynalazek. Żeby go otrzymać należy oczywiście wypełnić wniosek i poczekać chwilę na decyzję komisji. Musimy oczywiście pamiętać, aby nasz wynalazek był jak najbardziej zwariowany 😉

Macie ciekawy pomysł na własny noktowizor?

To nasza wersja automatu do chmur

A może wymyślić coś „dla sztuki”?

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.