Jak się nie bać gramatyki? – Marcin Brykczyński

jak się nie bać gramatykiJak się nie bać gramatyki? Wystarczą proste wierszyki! Wierszowana książeczka autorstwa Marcina Brykczyńskiego pozwoli w przystępny sposób przyswoić sobie zasady gramatyki języka polskiego.

Z reguły to ortografię wskazujemy jako najtrudniejszą do nauczenia się. Jednak również gramatyka języka polskiego potrafi przysporzyć niemałych problemów – deklinacje, stopniowanie, rodzaje i inne odmiany… To wszystko może przyprawić o ból głowy. Czy da się tego wszystkiego nauczyć? Oczywiście, że tak, a najlepszą formą nauki, jak w wielu przypadkach będzie zabawa. Tym razem do nauki zachęcają zabawne wierszyki autorstwa Marcina Brykczyńskiego, którego fani serii Opowiem Ci mamo doskonale znają chociażby z takich publikacji jak Co robią samoloty czy Co robią auta.

Jak się nie bać gramatyki to książka, która z pewnością powinna znaleźć się na półce z pomocami do nauki każdego dziecka w szkole podstawowej. Doskonale i co istotne w niezwykle prosty i przyjazny dla dziecka sposób omawia zasady gramatyczne. Najważniejsze kwestie są wytłuszczone i podkreślone kolorem, tak aby oko jeszcze szybciej je wychwyciło, a umysł zapamiętał. Oprócz wyżej wymienionych odmian rzeczowników czy stopniowania przymiotników, autor porusza także podstawowe kwestie, takie jak głoski, sylaby oraz rodzaje zdań, a także coś dla „bardziej zaawansowanych”, czyli liczebniki porządkowe czy przysłówki.

Dodatkowym atutem książki Jak się nie bać gramatyki są ciekawe i bardzo ładne ilustracje autorstwa Oli Krzanowskiej.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.