Poczytam Ci mamo. Elementarz przyrodniczy

elementarz przyrodniczyElementarz przyrodniczy to kolejna książka z serii Poczytam Ci mamo. Tym razem dzieci mogą poznać tajemnice otaczającego nas świata i nas samych, bo przecież my również jesteśmy częścią przyrody.

Książka ma formę krótkich i przystępnych opowiadań, w których poruszane są tematy związane z szeroko rozumianą tematyką przyrody i środowiska. Każde opowiadanie mówi o czymś innym – o tym, jak ważne dla roślin są owady, o tym jak obserwować zmiany zachodzące w środowisku, w zależności od pory roku. Z opowiadań dowiemy się także, jak postępować w czasie burz czy dlaczego woda jest tak ważna w naszym życiu.

Prosty i przystępny język, a także ciekawa forma podania informacji sprawia, że Elementarz przyrodniczy czyta się jak dobrą książkę na dobranoc, a nie podręcznik przedszkolny czy szkolny. W każdej historii występuje dziecko w wieku wczesnoszkolnym, co pozwala małemu czytelnikowi jeszcze lepiej zrozumieć przedstawiane w książce treści. Co ważne, każda historia skłania do tego, aby móc porozmawiać z dzieckiem na konkretny temat i dowiedzieć się czegoś więcej o omawianych zjawiskach zachodzących w przyrodzie.

Według mnie jest to dobra propozycja na rodzinne czytanie. Wiele pomysłów opisanych w książce można spokojnie zrealizować samodzielnie razem z dzieckiem, co zachęci je do poznawania otaczającego je świata i szukania odpowiedzi na wiele istotnych pytań.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.