Atlas przygód zwierząt

atlas przygód zwierzątCzy jesteście gotowi na to, by wyruszyć na niezwykłą przygodę ze zwierzętami mieszkającymi na wszystkich kontynentach? Jeśli tak, to Atlas przygód zwierząt jest propozycją idealną dla Was na rodzinne czytanie.

Atlas przygód zwierząt to książka dość pokaźnych rozmiarów, ale dzięki temu możemy swoje oczy nacieszyć wyraźnymi i ciekawymi ilustracjami. Warto właśnie na te ilustracje zwrócić swoją uwagę, gdyż jest na nich ukryte wiele szczegółów – ciekawa jestem, czy uda Wam się odnaleźć hipopotama pływającego w masce do nurkowania lub misia polarnego z lornetką.

Jednak ciekawe ilustracje to tylko jeden z walorów tego opracowania. Po krótkim wprowadzeniu możemy wyruszyć na podróż (taką w stylu „palcem po mapie”) ze zwierzętami i przeżyć razem z nimi niesamowite przygody – możemy na przykład poboksować się z kangurami, podejrzeć ptaki rajskie w czasie ich tańców godowych, czy też wyhodować grzyby razem z boliwijskimi mrówkami.

Książka niesie za sobą dużą wartość merytoryczną. Ale wiedza przekazana w niej jest przedstawiona w niezwykle przystępny sposób, na zasadzie ciekawostek i opisana tak, by zachęcić dzieci do poznawania tajemniczego świata przyrody. Ta pozycja zainteresuje nie tylko dzieci, ale i ich rodziców. Mój synek w czasie czytania i oglądania zadawał bardzo dużo pytań. Bardzo go zaciekawiły wspomniane wyżej ptaki rajskie, które później pokazałam mu na krótkim filmie przyrodniczym (swoją drogą te małe ptaszki to niezwykle ciekawe zwierzęta i cudownie „tańczą”).

Polecam dla małych i nieco większych poszukiwaczy przyrodniczych przygód.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.