AdWords i Analytics. Zostań certyfikowanym specjalistą

adwords i analyticsCzy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest, że reklamy „chodzą” za Wami po całych internetach? Dlaczego, kiedy przeglądacie swojego ulubionego bloga kulinarnego, w okienku przeznaczonym na reklamę pojawia się informacja o promocji na mikser, który oglądaliście przed chwilą w sklepie z asortymentem AGD? Odpowiedzią na te pytania będą te tajemnicze ciasteczka, które musimy akceptować za każdym razem, gdy wchodzimy na nową stronę oraz system reklam Google AdWords. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak to dokładnie działa i jak można przygotować reklamę dla swojego sklepu czy bloga – to książka AdWords i Analytics. Zostań certyfikowanym specjalistą odpowie na te pytania. Co więcej, jest to profesjonalna publikacja, która przygotuje osoby zainteresowane do zdawania egzaminów na certyfikowanych specjalistów AdWords i Analytics.

AdWords i Analytics … to kolejna publikacja, jaka ukazała się w serii E-marketing Wydawnictwa PWN. Jest to też jednocześnie kolejna książka, która została przygotowana w taki sposób, by wprowadzić laików do świata reklam Google, ale i rozwinąć wiedzę osób, które związane są z tą dziedziną marketingu internetowego na co dzień. Ta część serii skupia się wyraźnie na dwóch elementach – Google AdWords oraz Google Analytics, które to pozwalają na analizowanie ruchu w sieci, opracowywanie danych i przygotowywanie skutecznych kampanii marketingowych z wykorzystaniem sieci AdWords.

Publikacja skierowana jest przede wszystkim do osób, które chcą związać swoją przyszłość z marketingiem internetowym. Jednak dzięki przystępnemu językowi, ogromnej liczbie przykładów oraz przejrzystemu układowi, książka ta będzie też dobrym wprowadzeniem dla osób chcących samodzielnie przygotować po raz pierwszy kampanię dla swojego sklepu.

Wszystkie najważniejsze zagadnienia – definicje, ciekawostki, porady czy przykłady oraz pytania testowe są wyróżnione w tekście poprzez pogrubienia i umieszczenie w tabelce, co ułatwia ich odnalezienie i zapamiętanie po przeczytaniu.

Również osoby prowadzące blogi mogą skorzystać na lekturze tej książki. Szczególnie jeśli chodzi o interpretację informacji, jakie można znaleźć w Google Analytics odnośnie własnej strony i ruchu na niej. Ich odpowiednia interpretacja pozwoli na lepsze dopasowanie treści do czytelników, a także w przyszłości opracowanie grupy docelowej odbiorców treści reklam przygotowywanych do promocji strony lub opracowywanych w ramach współprac.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu PWN.