Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki – G. Kasdepke

tajemnicze zniknięcie detektywa pozytywkiO nie! Detektyw Pozytywka zaginął! Nikt nie wie, co się z nim stało, gdzie może być i o zgrozo, kiedy Pozytywka ostatni raz odwiedził kamienicę. A z czasem okazuje się, że to nie jedyne zmartwienie związane z detektywem… To wszystko opisane jest w najnowszej książce Grzegorza Kasdepke Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki.

W kamienicy, w której prowadzona jest agencja detektywistyczna „Różowe okulary”, panuje niemałe poruszenie. Okazuje się, że żaden z domowników nie widział już od dłuższego czasu detektywa Pozytywki. Najprawdopodobniej zaginął około 6-7 tygodni temu. Jak to możliwe, że nikt wcześniej nie zorientował się, że detektywa dawno nie było w pracy? Okazuje się, że wszyscy byli, albo na wyjeździe wakacyjnym, albo zajęci swoimi sprawami. Niestety bohaterowie książki zaczynają podejrzewać najgorsze… Czy w zniknięcie detektywa jest zamieszany Martwiak? Czy też z detektywem stało się coś innego?

Grzegorz Kasdepke powraca do jednego ze swoich bohaterów. Seria z detektywem Pozytywką to jedna z najciekawszych serii dla dzieci przygotowanych przez polskiego autora. Powraca po kilku latach przerwy i szykuje dla miłośników tego zabawnego detektywa niemałą niespodziankę, a raczej dwie…

Książka jest zabawna i podobnie jak poprzednie części składa się z rozdziałów – zagadek. Każdy z nich zakończony jest pytaniem i tylko uważny czytelnik będzie umiał na nie odpowiedzieć. Lekki język i ciekawe historie sprawiają, że Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki czyta się bardzo szybko i z zapartym tchem czeka na zakończenie i rozwiązanie głównej zagadki. Sama byłam bardzo ciekawa, co takiego przygotował autor dla naszego poczciwego detektywa.

Nie możemy już się doczekać, by dowiedzieć się, jak dalej potoczą się losy sympatycznego detektywa.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.